Xiaomi Haberleri

Xiaomi Mi Band 5 detayları netleşmeye başladı!

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bilekliğin detayları netleşmeye başladı!

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi önümüzde ki günlerde tanıtacağı Mi Band 5 ‘in detayları netleşmeye başladı! İşte yeni akıllı bilekliğin detayları

Xiaomi-Mi-Band5-Beklenen-Haber-Geldi

Kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği Mi Band 5 isimli akıllı bileklik modelinin detayları yavaş yavaş netleşmeye başlıyor.

Çinli üretici Xiaomi, yakın bir süre içerisinde tanıtıma sunmayı hazırladığı Mi Band 5 akıllı bilekliği modelini tanıtacak. Yeni akıllı bileklik modeli hakkında şu zamana kadar bilgilerimiz oldukça kısıtlıydı. Tanıtıma az bir süre kaldıkça model ile ilgili ayrıntılar karşımıza daha fazla çıkıyor. Fiziksel aktivite ve vücut fonksiyonlarını izlemek için tasarlanmış olan akıllı bileklik modeli Mi Band 5‘in detayları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Xiaomi Mi Band 5 detayları netleşmeye başladı!

Sızdırılan detaylar arasında en önemi özellik olarak görülen SpO2 özelliğine sahip olacak.SpO2 hakkında ufak bilgi vermek gerekirse, akıllı bilekliği kullanan kişinin kanında ki oksijen oranına dair yaklaşık değer diye bahsedebiliriz. Tabi akıllı bilekliğin bunun doğruluk payı % kaç olarak gösterilecek bilemiyoruz.SpO2 özelliğini Huawei’de kendi akıllı bilekliklerinde kullanıyor ve kendisinin bu özellik ile ilgili açıklaması şu şekilde;

Huawei’nin açıklaması;

“Ortalama boyutlu bir yetişkinin kalbi normalde dakikada yaklaşık 5000 ml kanı dokuya pompalar ve böylece dakikada yaklaşık 1000 ml oksijen sağlar. Kanda ki oksijen seviyesi çok düşükse,vücudumuz düzgün çalışamaz. Bu duruma hipoksemi denir ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Normal şartlar altında bir yetişkinin SpO2 değeri 90 ila 100 arasında olmalıdır. Oksijen tedavisi gibi harici yardım olmadan,SpO2’nin normali aşma olasılığı son derece düşüktür. Bununla birlikte, SpO2 normalin altındaysa, hipoksemi gelişme riski vardır. Bu durum derhal tıbbi yardım gerektirir.”

xiaomi-mi-band-5-satis-rekorlari-kiriyor

 

Xiaomi Mi Band 5‘in diğer detaylarından bahsetmek gerekirse kalp atış hızı izleyen sensörleri bulunacak. Önce ki modeller gibi dijital asistan ve mikrofona sahip olacak bu sayede telefon ile bağlantı sağlayıp görüşmeler yapılabilecek. Yeni modelde ise çerçevelerin boyutları biraz daha küçültülüp ekranın daha büyük olması bekleniyor. Akıllı bilekliğin fiyatı ile ilgili net bir bilgi şuan için yok.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu