Xiaomi HaberleriMobil Haberleri

Xiaomi Mi Mix 5 Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi Mi Mix 5 özellikleri ve fiyatı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ayrıca özellikle fiyatı ile ilgili birçok sızıntılar gündeme geliyor. İşte Detaylar

Xiaomi Mi Mix 5 Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Özel üretim olarak görülen Xiaomi Mi Mix 5 modeli bazı ilginç detaylar ile kendisini ön plana çıkarmayı başarıyor. Hatırlarsanız şirketin Mi Mix Alpha projesinde bazı başarısızlıklar yaşanmıştı. Bu sebepten dolayı piyasaya sunulma tarihi büyük oranda ertelendi.

Markanın yeni akıllı telefonu olan bu model için böyle bir gecikme açıkçası pek de fazla beklenmiyordu. Bu yıl içerisinde herhangi bir aksilik yaşanmaz ise kullanıcılar ile buluşması bekleniyor. Haliyle tanıtım lansmanı bu kadar yaklaştıkça model hakkında ki birçok detaylar da sızdırılıyor.

Xiaomi Mi Mix 5 kullanıcılarına neler sunacak

Mi Mix 5 modelinin tasarımında içe doğru katlanma yöntemi kullanıldığını görebiliyoruz. Bu tasarım sayesinde çok daha kolay bir şekilde taşınması amaçlanıyor. Bu modelde ekran gövde oranı bakımından ekrana çok daha fazla ağırlık verildi.

Xiaomi Mi Mix 5 modelinde, önemli detay olarak karşımıza çıkan bir diğer özellik ise 2K ve 120Hz ekran yenileme hızına sahip olması. Paylaşılan birçok sızıntıya göre QHD ekran çözünürlüğü kullanılacak. Bu özellikler sayesinde cihazın ekran konusunda ki beklentiler de bir hayli fazla artmaya başlıyor.

Xiaomi Mi Mix 5 Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi Mix 5 donanım ve kamera özellikleri

  • Merakla beklenen yeni modelin ön kamerasında 32 MP ekrana gömülü bir selfie kamerası yer alıyor.
  • RAM tarafında ise yüksek kapasite tercih edilmiş ki oyun severlerin daha da gönlünü kazanabilmek için 12 GB tercih edilmiş.
  • Arka tarafta ise 4 kamera modülü kullanılarak daha net görüntüler elde edilmesi planlanmış.
  • Aynı zamanda ekrana gömülü parmak izi okuyucusu olacağını da belirtelim.

Merakla beklenen Xiaomi Mi Mix 5 olarak adlandırılan bu model kullanıcılar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Cihazın detaylarını incelediğimiz zaman piyasayı fazlasıyla sarsacak diyebiliriz. Peki yeni modelin fiyatı ne kadar?

Xiaomi Mi Mix 5 fiyatı

Cihazın en çok merak edilen kısmı ise fiyatıydı. Fiyatı tüketicileri memnun etmeyecek diyebiliriz. Çünkü bahsi geçen cihaz ortalama 21 bin TL gibi bir fiyattan satışa sunulacak.

Xiaomi’nin yeni modeli hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu