Donanım Haberleri

Xiaomi Mi TV Stick, özellikleri sızdırıldı

TeknoBH Google Haberler

Bu zamana kadar pek çok kez sızdırılan Xiaomi Mi Tv Stick, akıllı Android TV çubuğunun özellikleri sızdırıldı. İşte Detaylar

xiaomi-mi-stick-tv-nin-gorselleri-ve-ozellikleri-sizdirildi

muritzy.tistory.com adlı blog sitesinde, bugün itibariyle kutu içeriği ve kurulum adımlarını içeren bir video yayımlandı. Günümüzde satışta olan Mi Box ve Mi Box S modellerinden farklı kutu içeriği sunmayan modelin kutusundan cihazın kendisi, güç kablosu uzaktan kumanda ve kullanım kılavuzları yer alıyor. Yapılan sızıntılara göre bahsi geçen TV Stick’in 3 ila 4 hafta içerisinde satışa sunulacağı düşünülüyor.

Xiaomi Mi TV Stick, özellikleri sızdırıldı

Xiaomi Mi TV Stick, 85 gram ağırlığında olup 9,50 x 3,50 cm boyutunda ve siyah renk ile Android TV kullanıcılarına sunulacak.  Kullanıcılarına en fazla 1080p 60 FPS video çıkışı sunabilen yeni cihaz, bu konu da 4K video oynatabilen Mi Box S modelinin gerisin de kalıyor . Mi TV Stick, Android 9 Pie işletim sistemi ile geldiğini ve 5 Mart güvenlik yamasına da sahip olduğunu söyleyelim.

xiaomi-mi-tv-stick-ozellikleri-sizdirildi

Yazılım tarafında ClearKey CDM 1.1 ve Widevine L1 desteği bulunan akıllı televizyon çubuğunun Netflix vb. servisler üzerinde sunulan Full HD çözünürlüklü videoları sorunsuz oynatması bekleniyor. Performans testlerine baktığımız zaman Antutu v8 testinden 36.436 puan alan Mi TV Stick, aynı testten 31.669 puan alan Mi Box S modelini geride bırakıyor.

Bahsi geçen cihazın 3 veya 4 hafta içerisinde tanıtılması bekleniyor. Ülkemiz de aynı boyutlar da rakibi bulunmayan cihazın şuan için ülkemzide satışa sunulup sunulmayacağı da bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu