Donanım Haberleri

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite Türkiye’de Satışa Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi, Mi Watch ve Mi Watch Lite modellerini tüketicilere tanıtmıştı. Şimdi de bu akıllı saatler Türkiye’de satışa çıktı.

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite Türkiye'de Satışa Çıktı

Xiaomi, geçtiğimiz aylarda ilk olarak duyurduğu Mi Watch akıllı saatinin hemen ardından geçtiğimiz haftalarda bu saatten daha uygun fiyatlı saati olan Mi Watch Lite akıllı modelini piyasaya sürmüştü. Mi Watch ile Mi Watch Lite akıllı saatleri, Türkiye’de satışa çıktı.

Mi Watch Lite, daha önce duyurulan Mi Watch akıllı saatine benzerlik gösterebilir. Ancak her iki akıllı saatte farklıdır. Peki bu iki akıllı saatin birbirinden ayıran ne gibi farklılıkları vardır? Hepsini sizlere aktaracağız.

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite özellikleri

Mi Watch, piksel yoğunluğu 332 PPI olan 1,4 inç ekrana sahip. Xiaomi bir kalp atış hızı monitörü, çok sayıda spor modu, 100’den fazla önceden yüklenmiş kadran ve 230 mAh pil kapasitesine sahip. Akıllı saat 5 ATM’ye kadar su geçirmez ve IP68 sertifikasına sahiptir. Bu nedenle Mi Watch, yüzme ve koşma gibi her türlü aktiviteyi üstlenmeye çok uygun. Ayrıca Xiaomi akıllı saatini bir NFC modülü ile donattı, ancak Mi Watch’un Google Play gibi hizmetlere uyumlu olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite Türkiye'de Satışa Çıktı

Xiaomi Mi Watch Lite, dairesel mi Watch’tan büyük bir fark olan Apple Watch veya Fitbit Versa gibi kare bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Bu, 320 x 320 çözünürlüğüne sahip 1,4 inç LCD ekrandır. Bu ekran, her biri “faydacı” ve “aptal” arasındaki bir spektrumda yer alan 120 farklı saat yüzü ile özelleştirilebilir.

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite Türkiye'de Satışa Çıktı

Birkaç farklı renk seçeneklerine sahip olan kayış, akıllı telefon kılıflarında sıklıkla kullandığımız çok yönlü bir malzeme olan TPU veya termoplastik poliüretandan üretiliyor. Aynı zamanda Mi Watch Lite, 11 farklı egzersiz moduna sahip. Saat 5 ATM’ye kadar suya dayanıklıdır, bu nedenle su altında 10 dakikaya kadar 50m derinliklerde tutabilirsiniz. Bu sebeple, saatin izlediği egzersizlerin bazıları da yüzüyor.

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite Türkiye fiyatı

Xiaomi’nin yeni akıllı saat modelleri Mi Watch ve Mi Watch Lite Türkiye’de satışa sunuldu. Mi Watch modeli 1.099 TL fiyat etiketine sahipken Mi Watch Lite ise 599 TL fiyat etiketine sahip.

Kaynak
technotoday.com.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu