Mobil Haberleri

Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom kamera performansı görüntülendi

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bilgiye göre Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom kamera özellikleri ile zorlayıcı DxOMark testlerinden iyi bir puan alarak iPhone 11 PRo Max modelini geride bıraktı.

xiaomi-redmi-k30-pro-zoom-kamera-testi-ortaya-cikti

Akıllı telefon sektörünün parlayan yıldızı Xiaomi, liderlere adeta kafa tutuyor. Xiaomi‘nin uygun fiyatlı modelleri akıllı telefon pazarında ve kullanıcılar tarafından bir hayli fazla beğeni topladığını söyleyebiliriz. Ancak amiral gemisi modellerinde istediği başarıyı yakalayamayan Xiaomi, Redmi markası altında da liderlere kafa tutan cihazlar piyasaya sürmeye başladı. Bu modellerden biri de Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom.

Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom kamera performansı görüntülendi

Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom, birçok özelliğinin yanı sıra kamera performansı fazlasıyla beğeniliyor. Akıllı telefonların kamera performanslarını zorlayıcı testler ile ölçen DxOMark, performans puanları vererek onların gerçekte ne kadar iyi olduğunu ortaya çıkartıyor. Geçtiğimiz gün Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom için de bir puan belirleyen DxOMark, şaşırtıcı bir şekilde gerçeğin ortaya çıkmasını sağladı.

xiaomi-redmi-k30-pro-zoom-kamera-testi-ortaya-cikti-1

Ortaya çıkan raporlara göre Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom, fotoğraf kalitesi için 129 ve video kalitesi için de 101 puan almayı başardı. Ortalama 120 puan alan üst model cihazların birçoğunu geride bıraktı. Geride bıraktığı modellerin başında ise iPhone 11 Pro Max geliyor. Teknoloji devi olan Apple’ın amiral gemisi modeli DxOMark tarafından ortalama 117 puan elde etmişti. Apple’ın yüksek fiyatlı modeli iPhone 11 Pro Max’a göre çok daha uygun fiyatlı olan bir Redmi modelinin daha iyi bir performans göstermesi şaşırttı.

 

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu