Mobil

Xiaomi resmen Apple’a meydan okuyor!

Giyilebilir Teknoloji sektörü iyice karışacak! Xiaomi resmen Apple'a meydan okuyor!

Akıllı telefon sektöründe son yıllarda bir hayli popüler olan Xiaomi giyilebilir teknoloji pazarında resmen Apple’a meydan okuyor! Detaylar haberimizde

Xiaomi-Mi-Band5-Beklenen-Haber-Geldi

Akıllı telefon sektöründe fiyat-performans üretimini gerçekleştirdiği telefonlar sayesinde adından sıkca söz ettiren Xiaomi, şimdide giyilebilir teknoloji tarafında da söz ettirmeye başladı. Daha önce ki haberimiz de sizlere Xiaomi Mi Band 5 modelinden bahsetmiştik. Xiaomi, Mi Band serisi ve kablosuz kulaklık modelleri, kullanıcılar tarafından hem şık tasarımı olarak hemde kullanımı olarak bir hayli beğeni toplamıştı. Bu sayede Xiaomi, global pazarda 2 numaraya yerleşti.

Xiaomi resmen Apple’a meydan okuyor!

Global pazarda yayınlanan raporlara göre Xiaomi, 2020’nin yarısına gelmeden 10 Milyon sevkiyat ile pazar payını 14’e yükseltmeyi başardı. Geçtiğimiz 2019 yılında Çinli üretici %6.5 milyon sevkiyat gerçekleştirip, pazar payını da %11.6 seviyelerinde kalmıştı.

xiaomi-giyilebilir-pazar-satislari-apple

Giyilebilir teknoloji pazarında her zaman ki gibi liderliği Apple götürüyor. Apple, Watch ve AirPods modelleri ile 2020’nin yarısına gelmeden 21.2 Milyonluk sevkiyat gerçekleştirmiş.Geçtiğimiz yılda ise 13.3 Milyon sevkiyat gerçekleştirmiş.

Akıllı saat ve kablosuz kulaklıklar önümüzde ki yıllarda cok daha fazla kişiler tarafından kullanılmaya başlanacak. Bu durumdan dolayı da giyilebilir teknoloji pazarında rekabet de artacak gibi görünüyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu