Xiaomi HaberleriMobil Haberleri

Xiaomi telefonları için yeni şarj özelliği geliştirdi

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon sektöründe sık sık ismini duyduğumuz Xiaomi, telefonları için yeni şarj cihazı geliştirdi. İddialara göre saniyeler içerisinde telefonları şarj edilecek.

xiaomi-hizli-sarj-gelistirdi

Akıllı telefon sektörünün son yıllarında çıkan orta segment ve amiral gemisi modellerinde özellikle 4000 – 5000 mAh bataryalar tercih ediliyor.Bu bataryaları şarj etmek artık çok daha kolay olacak. Özellikle Çinli üreticiler hızlı şarj konusunda somut adımlar attıklarını biliyoruz.

Xiaomi telefonları için yeni şarj özelliği geliştirdi

Oyun severlerin ve gündelik hayatında çok aktif olarak telefon kullanan kullanıcılar için güzel haber geldi, Xiaomi telefonları için yeni şarj özelliği geliştirdi. Artık akıllı telefonlarımızı saniyeler içerisinde şarj edebileceğiz. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 100W hızlı şarj teknolojisini tanıtmış ve bu teknoloji ile telefonlarımız 17 dakika içerisinde şarj edileceği iddia edildi.

Şimdi de ortaya atılan iddia da ise 120W hızlı şarj teknolojisi ile gündeme geldi.

Bu hızlı şarj adaptörünün ne zaman akıllı telefonlarda kullanılacağı ise merak konusu,akıllı telefonların bu hızlı şarj adaptörünü destekleyecek bir batarya şarj devresinin de olması şart. Özellikle Xiaomi modelleri için yapılan bu adaptörün dakikalar içerisinde şarj edileceği düşünülüyor. Akıllı telefonların arasında en hızlı şarj teknolojisine sahip olan Vivo, 4000 mAh bataryaya sahip olan telefon 13 dakika içerisinde şarj oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu