Mobil Haberleri

Xiaomi Türkiye Fabrikası Ne Zaman Açılacak? İşte Tarih

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi Türkiye fabrikası ne zaman açılacak? uzun zamandır merakla beklenen haber sonunda belli oldu. İşte o tarih

Xiaomi İş İlanı Yayınlandı! Peki Şartlar Nedir?

Çinli akıllı telefon üreticileri Türkiye’de hizmete başlamak için gün saymaya başladı. Xiaomi‘nin Türkiye’de açacağı fabrikanın açılış tarihi de netlik kazandı. Türkiye’de telefon üretimine başlayacak olan Xiaomi, özellikle de orta segment modellerin fiyatlarının düşmesini sağlayacak. Peki, fabrika ne zaman açılacak?

Xiaomi Türkiye fabrikası ne zaman açılacak? Tarih belli oldu

Xiaomi tarafından açıklanan resmi bilgilere göre yeni fabrikası 29 Mart 2021 tarihinde açılacak. Bu açılışa Xiaomi Global Başkanı Shou Zi Chew ve Salcomp Avrupa Direktörü David Chang katılacak. Xiaomi’nin üst düzey yöneticilerinin Türkiye’ye gelip fabrika açılışına katılacak olması önemli bir hamle diyebiliriz.

Türkiye’ye olan güvenlerini göstermek için üst düzey yöneticilerini gönderen Xiaomi, devletin bazı vergilerden muaf olması sayesinde telefon fiyatlarında indirime gideceği düşünülüyor.

Xiaomi Türkiye'de Resmi Olarak Telefon Üretimine Başladı

Xiaomi ve Redmi markalı giriş ve orta segment telefonlarını ülkemizde üretecek olan Xiaomi, bu üretimden ve satışlardan memnun kalırsa önümüzdeki zamanlarda amiral gemisi modellerinin üretimini de Türkiye’de yapabilir. Android telefonların fiyatlarında yaşanacak olan düşüşler Apple’ın işini bir hayli fazla zorlaştıracaktır.

Xiaomi yeni fabrikasında üretime başladıktan sonra fiyatlarında ne gibi düşüşler veya indirimler yapılacak merak konusu. Ancak biraz önce dediğimiz gibi bazı vergilerden muaf tutulacağı için büyük bir indirimin yapılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu