Mobil HaberleriTeknoloji Haberleri

Xiaomi Türkiye Fabrikası Üretime Başladı! Fiyatlar Düşecek!

TeknoBH Google Haberler

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi Türkiye fabrikası resmi olarak üretimi başladı. Bu üretim sayesinde akıllı telefonların fiyatlarında düşüş yaşanması bekleniyor.

Xiaomi Türkiye Fabrikası Üretime Başladı! Fiyatlar Düşecek!

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ülkemizde telefon üretimi için fabrika kuracağını açıklayan Xiaomi, bugün resmi olarak fabrikasının açılışını gerçekleştirdi.

Xiaomi Türkiye fabrikası resmi olarak üretime başladı!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin Türkiye’de 30 milyon dolar yatırım ile 2 bin kişiye istihdam edeceğini açıklayan Xiaomi, ülkemizde telefon üretimlerini gerçekleştirerek yükselen telefon fiyatların düşmesini sağlayacak. Ayrıca ülkemizde üretim yapan yabancı firmalardan bazı vergileri almaması durumunda özellikle de orta segment fiyatlarında düşüş yaşanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Xiaomi’nin fabrikasının açılışı için gönderdiği mesajda, “Nazik davetiniz için teşekkür ediyor, Xiaomi ve Salcomp ortaklığında kurulun üretim tesisinin şirketiniz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bugün dünya devlerinin yatırımlarında ülkemizi tercih etmesinin gerisinde, Türkiye’nin girişimci dostu yatırım ikliminin önemli payı bulunuyor. Ayrıca ülkemiz, dinamik ve nitelikli iş gücü, geniş iç ve bölgesel pazarlara ulaşım imkanı, stratejik konumu ve yaygın teşvik sistemi ile uluslararası yatırımcılar için çok ciddi fırsatlar sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Xiaomi Türkiye Fabrikası Üretime Başladı! Fiyatlar Düşecek!

Erdoğan aynı zamanda, “Xiaomi ve iş ortağı Salcomp’un yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırımla, 14 bin metrekare arazi üzerinde kurduğu bu fabrika, yıllık 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiyede istihdam sağlayacaktır.” dedi.

Xiaomi Türkiye fabrikası sayesinde, Xiaomi ve Redmi modellerinde önümüzde ki aylarda fiyat düşüşleri yaşanması bekleniyor. Uzun vade de ise amiral gemisi modellerinde ciddi anlamda fiyat düşüşleri görebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu