Mobil HaberleriTeknoloji Haberleri

Xiaomi Türkiye’de Resmi Olarak Telefon Üretimine Başladı

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi Türkiye’de resmi olarak akıllı telefon üretimlerine başladı. Bu hizmet sonrasında akıllı telefonların fiyatlarında düşüş yaşanması bekleniyor. İşte Detaylar

Xiaomi Türkiye'de Resmi Olarak Telefon Üretimine Başladı

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden Xiaomi ve Oppo Türkiye de akıllı telefon üretimlerine başladıklarını duyurdular. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Xiaomi’nin test üretimine başladığının müjdesini paylaştı. Ülkemizde iki önemli markada telefon üretimlerine başlıyor ama fiyatlar ne olacak?

Mustafa Varank resmi Twitter hesabı üzerinden “Global teknoloji devlerinin ülkemizde yatırımları devam ediyor! Xiaomi, küresel tedarikçi Salcomp ile Türkiye’de kurduğu fabrikasında test üretimlerine başladı. Hoşgeldin Xiaomi!” açıklamasında bulundu.

Xiaomi Türkiye’de akıllı telefon üretimlerine başladı!

Türkiye’de üretim yapacak olan firmalara bazı vergilerden muafiyet uygulanıyor. Bu sayede üreticiler hem daha uyguna telefon üretecek hem de daha uygun fiyattan satışa sunulacak. Bu süreç biraz uzun süreceği için fiyatlarda indirimlerin 6 ay içerisinde olması bekleniyor.

Xiaomi ve OPPO‘nun Türkiye’de üretime başlaması ülkemiz için oldukça olumlu bir haber diyebiliriz. Özellikle de orta segment telefon fiyatlarında yapılacak olan iyileştirmeler sayesinde vatandaşlarımız daha uyguna telefon sahibi olabilecekler. Fakat dediğimiz gibi fiyatlara yansıması biraz geç olacak.

Xiaomi Türkiye'de Resmi Olarak Telefon Üretimine Başladı

Bakan Varank, Xiaomi Türkiye‘de üretmeye başlayacağı telefonlar ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı; Özellikle global teknoloji firmalarının Türkiye’de akıllı telefon pazarına yatırım yapmaya başladıklarını daha önce konuşmuştuk. Tüm Türkiye’nin aslında merakla beklediği bir husustan bahsediyoruz. Xiaomi telefonlarının üretildiği ve önümüzde ki dönemde üretileceği Avcılar’daki fabrikayı ziyaret ediyoruz. Bilginiz gibi Xiaomi, bir global teknoloji firması. Şu anda marka olarak dünyada en üst sıralara tırmanan, dünyanın en güçlü firmaları arasında yer alan Çin merkezli bir firma. İşte Xiaomi artık telefonlarını Türkiye’de üretmeye başlıyor. İşte bugün burada bulunduğumuz fabrika aslında 1975 yılında kurulmuş bir fabrika. Burayı satın aldılar. Burada gördüğünüz üzere modern bir şekilde fabrikayı yenilediler. 15 bin metrekarelik kapalı alanda üretim yapacaklar. Yaklaşık 7 bin 500 metrekarelik ‘temiz oda‘ oluşturdular.” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu