Mobil Haberleri

Xiaomi Türkiye’de Telefon Üretimine Başlıyor

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi Türkiye’de telefon üretimine başlayacağını resmi olarak duyurdu. Xiaomi’nin fabrikası nerede kuruluyor ve kaç kişi istihdam edecek? Tüm Detaylar

Xiaomi Türkiye'ye Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

Xiaomi, 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de akıllı telefon üretimine başlayacağını resmi olarak geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi bu yatırımıyla hem mavi yaka hem de beyaz yaka olmak üzere yaklaşık olarak tam 2.000 kişiye istihdam sağlayacak. Salcomp iş birliği ile hayata geçirilecek olan fabrika yıllık 5 milyon adet telefon üretim kapasitesine sahip olacak.

Yeni akıllı telefon üretimleri için çalışmalarını sürdüren Xiaomi, hem yeni ürünleriyle hem de Türkiye’de ki yatırımlarıyla büyümesini sürdürecek.

Xiaomi Türkiye’de akıllı telefon üretecek

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Türkiye’de ilk olarak orta segmente hitap eden yeni modelleri ülkemizde üretecek. Tabi bu durumda devletimizin üretim için gümrük vergisini düşürmesi ile fiyatlarda bir hayli indirim olacağı söyleniyor. Ancak bu indirimin hemen olmayacağını söyleyebiliriz.

Xiaomi’nin ülkemizde fabrika açmasını teknik servis ve mağazalar izleyecek. Bu durum sayesinde Xiaomi, Redmi ve POCO telefon sahipleri satış öncesi ve sonrası alacakları desteklerden memnun kalacaklardır.

Xiaomi Türkiye'de Telefon Üretimine Başlıyor

Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu konu ile ilgili olarak: “Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye’de başlayan yolculuğumuzun bizi bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak, Türkiye’nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz” açıklamalarında bulundu

Salcomp Avrupa Direktörü David Chang üretim ile ilgili olarak; “Türkiye’ye yeni teknolojiler kazandırabilmek için Türk üreticisini pazarda bir adım öne taşıyabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediğimiz bu yatırım hepimiz için bir başlangıç. Bu topraklarda daha büyük işlerin altına imza atacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu