Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Xiaomi Yeni Şarj Teknolojisini Duyurdu

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi yeni şarj teknolojisini duyurdu. Şirket yeni Mi Air adını verdiği teknolojiyi tanıtım videosuyla tüketicilere sundu. İşte Detaylar

Xiaomi Yeni Şarj Teknolojisini Duyurdu!

Xiaomi, bugün kullanıcılarına elektronik cihazları kablosuz şarj standartları olmadan kablosuz olarak şarj etmelerini sağlayacak yeni Mi Air Charge teknolojisini Twitter‘dan duyurdu. Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, bu teknolojinin 17 teknik patente sahip olduğunu açıkladı.

Xiaomi Mi Air nedir ve nasıl çalışır?

Xiaomi’nin uzaktan şarjı, alan konumlandırma ve enerji iletiminde yatıyor. Xiaomi’nin kendi geliştirdiği yalıtılmış şarj yığınında, akıllı telefonun yerini doğru bir şekilde tespit edebilen yerleşik beş fazlı girişim antenleri bulunuyor. 144 antenden oluşan bir faz kontrol dizisi, milimetre genişliğindeki dalgaları ışın oluşturma yoluyla da direkt olarak telefona iletiyor.

Akıllı telefon tarafında ise Xiaomi‘nin kendi geliştirdiği dahili işaret antenli minyatür anten dizisi, düşük güç tüketimiyle konum bilgilerini yayınlıyor. Yaklaşık 14 antenden oluşan alıcı anten dizisi, bilim kurgu şarj deneyimini gerçeğe dönüştürmek için şarj yığınının yaydığı milimetre dalga sinyalini doğrultucu devresi aracılığıyla elektrik enerjisine dönüştürüyor.

Xiaomi Mi Air için hazırlanan tanıtım videosu

Xiaomi’nin uzaktan telefon şarj etme teknolojisi şuan için birkaç metrelik bir yarıçap içinde tek bir cihaz için 5W uzaktan şarj etme kapasitesine sahip. Bunun dışında aynı anda birden fazla cihaz da şarj edebileceksiniz. Marka, bu yeni şarj teknolojisinin yakın zamanda özellikle akıllı saatler ve diğer giyilebilir cihazlar için çalışacağını da ifade etti.

Xiaomi’nin Mi Air Charge teknolojisi her ne kadar etkileyici olarak görünüyor olsa da sağlık açısından ne gibi risklerin olduğu şuan için bilinmiyor. Marka bu konu ile ilgili olarak bir açıklama yapmadı. Yeni teknoloji ile ilgili olarak sizler en düşünüyorsunuz? Sizce sağlık açısından bir zararı varmı? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu