Sony HaberleriMobil Haberleri

Xperia 1 III Efsane Özelliklerle Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Sony, akıllı telefon sektöründe vazgeçmiş değil. Xperia 1 III modeli efsane özellikleriyle sektöre giriş yapacak. İşte yeni modelin detayları

Xperia 1 III Efsane Özelliklerle Geliyor

Sızıntıları ile ünlü Anthony, Sony‘nin yakında çıkacak olan amiral gemisi modeli Xperia 1 III‘ün ayrıntılarını bugün Twitter’da açıkladı. Telefon pazarında ki söz sahipliğini kaybetmek istemeyen Sony, görünüşe göre tüm kesinliğiyle yeni telefon üretecek.

Xperia 1 III özellikleriyle neler sunacak?

Yapılan sızıntılara göre, telefonda 4K çözünürlüğünde bir OLED HDR ekran paneli yer alacak. Ayrıca parlaklık bir önceki modeline göre yüzde 15’lik bir artış olacak. Aynı zamanda Qualcomm’un geliştirdiği yeni Snapdragon 888 yonga setinden güç alacağı söyleniyor.

Yeni telefonda parmak izi okuyucusu telefonun yan tarafında konumlandırılmış. Sony bir önceki modellerinde olduğu gibi bu sensörü ekrana entegre etmeyecek gibi görünüyor. Ayrıca yeni akıllı telefon 8 GB RAM ile piyasaya sürülecek. Büyük ihtimal ile Sony, önümüzde ki günlerde bir değişiklik yapıp 12 GB RAM‘e sahip yeni bir versiyon duyurabilir.

Xperia 1 III Efsane Özelliklerle Geliyor

Paylaşılan bilgilere göre yeni telefon Xperia 1 II ile neredeyse tasarım konusunda aynı olacak. Xperia 1 II, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 865 yonga setinden güç alıyor ve çift modlu 5G‘yi destekliyor. Kamerası ise Zeiss T kaplama ile geliyor. Aynı zamanda arka tarafında dörtlü kamera modülü yer alıyor. Bu cihaz yaklaşık olarak 1200 dolardan piyasaya sunulmuş ve beklenen talebi görmemişti.

Sony, bir önce ki modelinde yaptığı gibi yüksek fiyat politikası ile bu telefonu da piyasaya sunarsa başarılı olma ihtimali çok düşük. Kısa bir süre önce şirket, Xperia 1 III’ün yılbaşından sonra piyasaya süreceği iddiaları gündemde vardı. O zaman da telefonun yükseltilmiş bir kamera ve bir ekran ile geleceği söyleniyordu. İddialara göre Sony, bu modelinde ekran performansı ile eşsiz bir deneyim sunacağı söyleniyor. 4K çözünürlüğüne sahip çok az telefon modeli bulunuyor.

Sony’nin yüksek fiyat politikası ile bu modelinde başarılı olabilecek mi? Sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu