Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Yeni İddia! Amazon Türkiye’ye Ambargo Uyguluyor!

TeknoBH Google Haberler

Amazon Türkiye’ye ambargo uyguluyor iddiası bomba gibi ortalığı karıştırdı! Amazon, bir süredir aynı bahane ile Türkiye’ye ürünleri gelmiyor!

Yeni İddia! Amazon Türkiye'ye Ambargo Uyguluyor!

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi olan Amazon, ilginç bir olay ile bugün gündeme geldi. Amazon’dan son günlerde Türkiye’den alışveriş yapanların kargoları beklenmedik bir şekilde geri dönüyor. Amazon, Almanya, İngiltere ve Japonya’dan yapılan alışverişlerde yaşanan bu sorunun detayı ise oldukça garip diyebiliriz.

Amazon Türkiye’ye kargolar gönderilmiyor

Amazon’dan daha önce bir alışveriş yapmadıysanız sistemi ile ilgili olarak kısaca bilgi verelim. Ürünü satın aldıktan sonra, sizden parası çekilir ve o gün içerisinde yada ertesi gün kargoya verilir. Aslında burada ki sorun tam burada başlıyor. Ürünleri kargoya verilen kişilere 2-3 saat içerisinde bir uyarı maili geliyor. Bu mailde ise ürünün kabul olmadığı veya geri döndüğü belirtiliyor. Yapılan harcamanın ise 5-7 gün içerisinde geri iade yapılacağı belirtiliyor.

https://www.teknobh.com/wp-content/uploads/2021/03/yeni-iddia-amazon-turkiye-ambargo-uyguluyor-1.jpg

Amazon Türkiye’nin canlı yardımı ile iletişime geçenlerin kargonun hasar aldığı için ve bu yüzden geri iade olduğu ifade ediliyor. Tabi ki bu durum birçok kişinin başına geldiği için bu açıklamaya pek de inanılmıyor. Twitter veya diğer popüler sosyal medya platformlarında ürünü bu sebepten iptal olanlar aynı ürünleri tekrardan istediklerini dile getiriyor. Amazon bu istekleri kırmıyor ve ürünleri iptal olanlara tekrardan gönderiyor. Tabi ki gönderilen ürünlerde tekrardan hasar gördü deniyor ve kargolar tekrar geri dönüyor.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu