Apple Haberleri

Yeni iPad Air sonunda tanıtıldı!

Apple yeni iPad Air modelini sonunda tanıttı! Yeni iPad Air yaptıklarıyla adeta kullanıcılarını kendine hayran bırakacak!

TeknoBH Google Haberler

Apple’ın yeni iPad Air ‘i sonunda tanıtıldı! Dün tanıtılan iPad Air yaptıklarıyla adeta kullanıcılarını kendine hayran bırakacak! İşte Detaylar

yeni-ipad-air-sonunda-tanitildi

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Apple, yeni modeli iPad Air‘i tanıttı. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan raporlarda olduğu gibi köşeli hatlarla sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tanıtılan yeni iPad Air modeli Apple‘ın özel olarak tasarlamış olduğu A14 yonga setiyle gelecek.

USB-C bağlantısıyla gelen iPad Air 10 kat daha hızlı veri transferi imkanı sunuyor. Apple‘ın yeni tabletiyle sunduğu imkanlar bu kadarla da değil. TouchID iPad Air ile ilk kez güç butonuyla birleştiriliyor. Bildiğiniz üzere Apple bu tarz bir tasarımı nadiren kullanıyordu, çoğunlukla Android tarafında ki telefon ve tabletler de kullanım tercih ediliyor.

Apple ilk defa TouchID teknolojisini güç butonu ile birleştirmiş durumda. 10.9 inçlik Liquid Retine ekran ile gelecek olan tabletin ön kısmında 7, arka kısmında ise 12 MP’lik bir kamera modülü yer alıyor. 10 saatlik pil kullanım imkanı sunan ve aynı zamanda Wi-Fi 6 teknolojisinden yararlanan yeni iPad Air, Magic Keyboard ve Apple Pencil desteği de bulunuyor.

5nm teknolojisiyle üretilen A14 yonga setinin de içinde bulunduğu 11.8 milyar transistör sayesinde 11 trilyon işlem gerçekleştiriyor. Apple yetkililerinin paylaştığı bilgiye göre, yeni iPad Air’in hızlı yapısı sayesinde normal bir iş laptop’undan 2 kat daha hızlı performans gösterdiğini ifade ediyorlar.

Yeni iPad Air sonunda tanıtıldı!

yeni-ipad-air-sonunda-tanitildi-1

Merak edilen yeni iPad Air Türkiye fiyatı

iPad Air‘in başlangıç fiyatı ise 599 dolar olarak açıklandı. Yeni iPad Air‘in Türkiye fiyatı ise 5.799 TL‘den başlıyor. Apple’ın fiyat politikasını bildiğimiz için bu model için bu fiyat uygun diyebiliriz. Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Sizler iPad Air’i tercih eder misiniz? Düşüncelerinizi yorumlardan belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu