Apple HaberleriMobil Haberleri

Yeni iPhone 12 RAM kapasitesi belli oldu

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple’ın önümüzde ki aylarda tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi modeli iPhone 12 RAM kapasitesi belli oldu. İşte Detaylar

ABD merkezli teknoloji devi olan Apple‘ın yeni modellerini Eylül ayında net olarak görmüş olacağız. Her ne kadar Koronavirüs nedeni ile tedarik sıkıntısı yaşanacak olsa da Apple büyük ihtimal ile bu geleneği bozmayacak. Yeni iPhone 12‘nin tanıtılacağı güne kadar  daha pek çok sızıntılar duyacağız ancak bugün ortaya çıkan önemli bir bilgi de telefonlar hakkında bizlere önemli bir detay paylaşılıyor.

Yeni iPhone 12 RAM kapasitesi belli oldu

iphone-12-ekran-yenileme-hizlari-1

Hatırlarsanız Apple, daha önceki modeli iPhone 11 serisinde 4 GB RAM kullanmayı tercih etmişti. Şimdi de yeni model iPhone 12’de ABD merkezli şirketin kaç GB RAM kullanacağı belli oldu. Bu paylaşımlara göre şirket , iPhone 12 modellerinde iki farklı RAM kapasitesi kullanacak. iPhone 12 Pro ve Pro Max için 6 GB RAM kullanmayı düşünen Apple, ailenin diğer üyeleri için de 4 GB RAM kullanmayı tercih etmiş.

Akıllı telefon pazarında 12 GB ve hatta 16 GB RAM kapasitesi kullanılırken, Apple‘ın yeni modellerinde bu kadar düşük kapasiteli RAM kullanması gerçekten de biraz komik kalıyor. Tabi Apple’ın kendince de haklılık payı da var diyebiliriz. Akıllı telefonlar işletim sistemleri Android ve iOS birbirinden tamamen farklı alt yapılara sahip. Android tabanlı akıllı telefonlar daha  fazla RAM ihtiyacı olurken iOS tabanlı iPhone modellerinde bu ihtiyaç biraz daha düşüyor. Bu durumda Apple kendi modellerin de çok da yüksek kapasiteli RAM kullanmayı tercih etmiyor.

Yeni iPhone 12 modelinin tasarımlarını merak ediyorsanız, bir önce ki haberimizi inceleyebilir veya buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu