Apple HaberleriMobil Haberleri

Yeni iPhone 12 tasarımı [Video]

TeknoBH Google Haberler

Yeni iPhone 12 modelinin tasarımları sızdırılmaya başlandı. Eylül ayının başlarında tanıtılması beklenen cihaz hakkında ki tüm detaylar.

Yeni iPhone 12 tasarımı

iPhone 12 ailesinin tüm modellerinin yer aldığı videolar sayesinde telefonların tasarımları hakkında bilgi sahibi oluyoruz. iPhone 12 bir önce ki modelde olduğu gibi canlı renkleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. 6.1 inçlik ekrana sahip olan modelin ailede giriş seviyesi olması bekleniyor. Bu modelin fiyatı ve tasarımıyla bir hayli fazla beğeni toplayacağı söyleniyor. Plus ve Pro modellerinin 6.1 inç ekrana sahip olacağı söyleniyor. iPhone 12’nin 5.4 inç Pro Max’ın ise 6.7 inç ekrana sahip olacağı paylaşıldı.

iPhone 12 Pro modelinin özelliklerinde ise kameraya önem veren kullanıcıların ilgisini çekeceğini söyleyebiliriz. Sızıntılara göre ultra geniş, telefoto ve LİDAR kameraların yer alacağı söyleniyor. LİDAR kamera teknolojisi Pro modellerinde gelmesi beklenen diğer detaylar arasında yer alırken, LİDAR ışığın bir nesneye ulaşma ve o nesneden yansıma süresini ölçerek arada ki mesafenin belirlenmesini sağlıyor.  Bu gelişmiş teknoloji, bir sonra ki Mars görevi için NASA tarafından da kullanılıyor.

Yeni iPhone 12 tasarımı sızdırıldı

A14 Bionic işlemcisiyle üst seviye performans sınırlarını zorlamasını beklediğimiz modeller de 5G desteğinin de olacağı söyleniyor. Kullanıcılar tarafından 5G olması internet hızının normalden daha hızlı olacağı için kullanıcıları tatmin edeceği düşünülüyor. OLED ekran paneller sayesinde daha derin siyahlar ve daha canlı renkler sunacağı ifade edilen yeni modellerin tasarımlarıyla adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

Yeni iPhone 12 tasarımı

 

Sabırsızlıkla çerçevesiz iPhone modeli beklediğinizi biliyoruz bu yüzden maalesef ki 2021 yılını beklemeniz gerekecek. Apple, 2021 yılında ki iPhone modelleri için OLED ekran yerine microLED ekran panelleri tercih edebilir. Ancak bu ihtimalin çok çok düşük olduğunu belirtelim. MicroLED teknolojisinin ilk olarak Apple Watch veya yeni iPad Pro modellerinde göreceğimizi düşünüyoruz.

İlgili Video:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu