Donanım Haberleri

Yeni MacBook Air Ne Zaman Çıkacak?

Teknoloji devi Apple'ın yeni MacBook Air modellerini ne zaman çıkartacağı merak konusu. mini LED panellere sahip olan iki yeni macbook air modelleri geliyor.

TeknoBH Google Haberler

Apple, mini LED panel teknolojisine sahip olan iki adet MacBook Air modeli gelebilir. Peki yeni MacBook Air ne zaman çıkacak?

yeni-macbook-air-ne-zaman-cikacak-2

Uzun bir süredir Apple‘ın mini LED panellere sahip iPad ve MacBook modelleri çıkarmayı planladığı söyleniyor. Apple’ın kazançları beklenenden çok daha fazla iyi çıkmasıyla Apple ve tedarikçiler için işler yolunda gidiyor gibi görünüyor. Ming-Chi Kuo bu yüzden mini LED panelli iki yeni MacBook modelleri göreceğimize inanıyor.

Yeni MacBook Air Ne Zaman Çıkacak?

Daha uygun fiyatlı MacBook Air modelleri ve yeniden tasarlanmış bir MacBook Pro, MacBook ailesinden yeni ekran teknolojisini benimseyen ilk ikili olacak. iPad‘ler aynı muameleyi görecek. Ancak MacBook’lar çoğunlukla yeni M1 çipi nedeniyle mini LED’in benimsenmesinde itici gücü olmaya da devam edecek. Aslında analistler, önümüzde ki üç yıl içerisinde MacBook’ların yıllık sevkiyatlarının yüzde 100 artacağını da tahmin ediyor.

yeni-macbook-air-ne-zaman-cikacak-4

Apple‘ın sevkiyatlarından bahsetmişken, daha iyi verime bağlı olarak Apple mini LED siparişlerini 2021 yılı için yüzde 350, 2022 yılı için yüzde 450 artırarak 10-12 milyon ve 25-28 milyon adede ulaştı. Epistar’ın mini LED panel pazar payının ise yüzde 90’ını alması da bekleniyor. Bu da Apple’ın özel teklifiyle neredeyse aynı. Ancak yine de Epistar’ın yalnızca Apple’dan yararlanmayacağı düşünülüyor. Şirket büyük bir ihtimal ile diğer şirketlerden de LED TV’ler dizüstü bilgisayarlar, monitörler ve araba ekranları için çok sayıda sipariş verecek.

Ming-Chi Kuo, MacBook‘lar ve iPad‘ler bir yana, Android için Power Delivery şarj cihazlarının da genel tercih haline gelmesiyle gelecek yıl için yeni planlar yapıldığını ve üç yeni şarj cihazının da piyasaya sürüleceğini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu