Otomobil Haberleri

Yeni kasa Peugeot 308 ne zaman gelecek

Yeni kasa Peugeot 308 ne zaman gelecek? Peugeot 308'in fiyatı ne kadar? Yeni 308'in bütün detayları haberimizde.

TeknoBH Google Haberler

Peugeot’un C segmentinde ki temsilcisi 308 hakkında uzun zamandır iddialar dolaşıyordu. Peki yeni kasa Peugeot 308 ne zaman gelecek?

yeni-peugeot-308-ne-zaman-gelecek

Yeni kasa Peugeot 308 üzerinde uzun zamandır değişiklikler yapılıyordu. En büyük rakibi VW Golf‘ün yeni neslinin tanıtılmasından hemen sonra Peugeot’nun 308 modeli için çalışmalara hemen başlandı.

Yeni kasa Peugeot 308 ne zaman gelecek

Casus fotoğrafçılar tarafından görüntülenen Peugeot 308‘in gövdesi tamamen kamuflajla kaplı. Bildiğimiz üzere 308 modeli, oldukça kendine has bir tasarım çizgisine sahipti. Ancak yeni nesil araçta, Peugeot logosu taşıyan ama biraz Alman otomobili gibi bir araç olacağına dair söylentiler var.

yeni-peugeot-308-ne-zaman-gelecek-1

yeni-peugeot-308-ne-zaman-gelecek

yeni-peugeot-308-ne-zaman-gelecek-2

 

yeni-peugeot-308-ne-zaman-gelecek-4

  Yeni Peugeot 308‘de, son tasarım felsefesini taşıyan 208 ve 508 gibi modeller de yer alan detay bulunması bekleniyor. Aslan dişi şeklindeki, aşağı doğru uzanan gündüz LED farları, siyah bir şerit içine yerleştirilmiş LED arka farlar ve şirketin i-Cockpit adını verdiği konsol tasarımının en son halinin, yeni 308’de yer alacağı düşünülüyor.

  PSA Grubu’nun EMP2 mimarisinin güncellenmiş bir halini kullanacağı söylenen yeni 308, en az iki adet plug-in hibrit seçeneği olan bir motor gamına sahip. Bazı benzinli ve dizel ünitelerin ise hafif hibrit sistemlerle destekleneceği söyleniyor.

  Yeni Peugeot 308‘deki plug-in hibrit seçeneklerin, 1.6 litrelik benzinli motorların elektrikle desteklenmiş olması bekleniyor. Uygun fiyatlı hibrit motorda tek elektrik motorun yer alacağı ve ön tekerleklere güç vereceği söyleniyor. Daha güçlü olan hibrit motorda ise arka tekerleklere güç veren, fazladan bir elektrik motoru yer alacak. Böylelikle dört tekerlekten de çekişe sahip bir model yer alacak.

  Yeni kasa Peugeot 308 fiyatı

  Yeni kasa Peugeot 308’in 2021 yılının sonlarına doğru, beş kapılı ve station gövde tipleriyle tanıtılması bekleniyor. Fiyatı ile ilgili de şuan için hiçbir bilgi paylaşılmadı.

  Kaynak
  hwp.com.tr

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu