Güncel Haberler

Yerli Aşı Ne Durumda? Yan Etkileri Olacak Mı?

TeknoBH Google Haberler

Yerli aşı ne durumda? Yerli aşının yan etkileri olacak mı? Bazı iddialara göre yerli aşının son derece etkiği yan etkileri olacağını iddia ediyor. Peki doğru mu?

Yerli Aşı İçin Kritik Açıklamalar Yapıldı!

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya kilit altına alındı diyebiliriz. Devlet adamlarının her geçen gün sosyal mesafe, maske ve temizlik gibi kurallara maalesef istenilen bir şekilde uyulmuyor. Hatta bazı yerlerde salgının daha fazla arttığı bile görülüyor. Özellikle de şimdilerde Türkiye en fazla vaka görülen ülkeler arasında yer alıyor. Peki böyle bir durumda aşı gerçekten çözüm olacak mı? Yerli aşı ne durumda?

Bilim insanları aşı ile ilgili konuşurken sürü bağışıklığından bahsediyor. İngiltere bunu doğal yollarla kazanmayı denedi. Bütün toplumun virüsü kaptıktan sonra sürü bağışıklığının kazanılacağı düşünülüyordu. Ancak istenilen olmadı. Koronavirüs çok sert etkilere sebep olarak birçok kişinin ölmesine sebep oldu. Şimdi de tüm ülkeler kendi aşılarını üretmek için tüm hızıyla çalışıyor.

Yerli aşı ne durumda? Yerli aşı yan etkileri gönüllüleri korkutmaya başladı

Yerli aşı ile ilgili birçok kişi açıklama yaptı. Hatta hatırlarsanız kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan bile konu ile ilgili bazı açıklamalar da bulundu. İnsanların yerli aşı için gönüllü olması gerektiğini birçok kez açıkladı ve vurguladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise gönüllü olan kişiler arasında yer alıyor. Bakan Varank’ın açıklamalarına göre aşı olduktan sonra tam gözetim süreci devam ediyor.

Yerli Aşı Ne Durumda? Yan Etkileri Olacak Mı?

Yine Bakan tarafından yapılan açıklamalara göre uzmanların bu gözetimde yer aldığı da söylendi. Vatandaşlara ise yaptığı çağrıda zamanı gelen vatandaşın aşı olması gerektiğini vurguladı. Ayrıca bu salgından kurtulmanın en etkili yolun ise aşı olduğunu belirtti. Bakan Varank ise genellikle bu tür konularda gönüllü olmayı tercih ediyor.

Ayrıca yerli aşı hakkında çok fazla sorular var. Cumhurbaşkanı ve diğer bakanlar tarafından yapılan açıklamalara göre herşeyin kontrol altında olduğu ifade ediliyor. Düzenli olarka kan alındığı ve gerekli kontrollerin yapıldığı da belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu