Otomobil Haberleri

Yerli Otomobil 2022’de yollarda olacak!

TeknoBH Google Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir televizyon programında yerli otomobil için bir açıklamada bulundu; Yerli Otomobil 2022’de yollarda olacak! İşte Detaylar

yerli-otomobil-2022-de-yollarda-olacak

Türkiye’nin son dönemlerde ki gündem maddelerinden biri olan yerli otomobille ilgili heyecan verici bir açıklama yapıldı. Bir televizyon programına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin Otomobil Projesi’nde yaşanan son gelişmeleri açıkladı.

Ülkemizde ki koronavirüs süreci nedeniyle uygulamada birkaç haftalık oynamalar olabileceğini ancak çalışmaların planladığı şekilde devam ettiren Bakan Varank, önümüzde ki aylarda fabrika temellerinin atılacağını ve marka ve pazarlama ile iglili planlamaların yapılacağını belirtti. Sn. Varank‘ın yaptığı açıklamalarında en dikkat çeken açıklaması ise yerli otomobilin yollara çıkacağı tarih oldu.

Yerli Otomobil 2022’de yollarda olacak!

Türkiye’nin Otomobili‘nin dünyayla rekabet edecek bir fiyata sahip olması için çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekleyen Mustafa Varank, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

” Şu anda proje planladığı şekilde devam ediyor. Fabrikayla ilgili zeminde beklenenden biraz daha fazla çalışma olacak,yakında temellerinin atılmasını bekliyoruz.Planladığı gibi 2022’nin sonunda biz bu araçları yollarda göreceğimize inanıyoruz.Türkiye’nin Otomobili’ni gururla Türkiye’nin yollarında görebileceğiz.”

” Tabi ki bir avantajı olacak ama dünya ile rekabet edebilecek bir fiyat politikası uygulamak üzere de arkadaşlarım çalışıyorlar.Ama bugünden şöyle olacak,böyle olacak demek doğru olmaz.Bu elektrikli bir araç, çok büyük bir avantaj sağlıyor. Şarj istasyonları şu andaki ihtiyaçların çok çok üzerinde çeşitli lokasyonlarda var. Sınıfında ki rekabetçi bir araç olmasını diliyoruz”.

Türkiye’nin Yerli Otomobili TOGG’un özellikleri :

yerli-otomobil-togg-ozellikleri

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu