Otomobil Haberleri

Yerli Otomobil fabrikasının yeni videosu

TeknoBH Google Haberler

Türkiye’nin yerli otomobilini geliştiren TOGG, resmi Twitter hesabından yerli otomobil fabrikasının yeni videosu paylaşıldı.

yerli-otomobil-fabrikasinin-yeni-videosu-paylasildi

Temmuz ayının sonunda fabrikasının temellerinin atılması beklenen Türkiye’nin yerli otomobili ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Türkiye’nin Otomobil Girişimi ( TOGG ) tarafından geliştirilen otomobilin fabrikasının temeli bu ay içerisinde atılması bekleniyor. Diğer yandan TOGG, fabrika ile ilgili resmi Twitter hesabından bir video paylaşımı yaptı. Fabrikanın teknik detayları ile izinlerin alındığını anlatan videonun sonunda inşaat başlangıç törenin kısa bir süre sonra yapılacağı belirtiliyor.

Yerli Otomobil fabrikasının yeni videosu

Resmi Twitter hesabından paylaşılan video da fabrikanın temellerinin kısa süre sonra atılacağı anlatılıyor. Lakin hala net bir tarih bulunmadığını da özellikle belirtelim. 2020 yılında ilk araçların fabrikadan çıkmasının beklendiği yerli otomobilin yüzde 100 elektrikli olacağı ve ilk sürümlerin SUV kategorisinde üretileceği biliniyor. Yerli otomobilin ( TOGG ) SUV modelinden sonra Hatchback ve Sedan sürümleri de ilerleyen yıllarda üretimi gerçekleşecek.

Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. #YeniLigeYolculuk’un bir sonra ki adımı hazır. #YeniLigGemlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu