Otomobil Haberleri

Yerli Otomobil TOGG İçin Bir Yılda Neler Yapıldı?

TeknoBH Google Haberler

TOGG, yerli otomobil için bir yıl içerisinde neler yapıldığını ortaya koyan bir paylaşımda bulundu. İşte Detaylar

Yerli Otomobil TOGG İçin Bir Yılda Neler Yapıldı?

Türkiye otomobilini merak içerisinde beklemeye devam ederken, çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, şeffaf bir şekilde araç hakkında merak edilenleri açıklamaktan kaçınmıyor. Son olarak TOGG resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. 2 dakika 45 saniyelik bir videodan oluşan bu paylaşım, son bir yıl içerisinde yerli otomobil için kat edilen mesafeyi bizlere gösteriyor.

Yerli otomobil TOGG için bir yılda neler değişti?

Otomobil pazarının başka bir noktaya doğru devrilmeye başladığını görüyoruz. Yakın bir zaman içerisinde içten yanmalı motorların sonu gelecek gibi görünüyor. Ülkemizde çok fazla tutulan dizel araçların üretimi zaten pek çok üretici tarafından durduruldu. Yeni trend ise hibrit motorlar oldu. Ancak sizlerin de bildiği gibi gelecek nesil otomobiller yüksek ihtimalle elektrikli olacak.

Yeni düzende kendisine yer edinmek isteyen ve adından sıkça söz ettirmek isteyen yerli otomobilimiz için çalışmalar son hızıyla devam ediyor. TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) son bir yıl içerisinde neler yapıldığına dair resmi Twitter hesabından bir video ile paylaştı. Özellikle batarya teknolojisi anlamında yapılanlar dikkat çekerken, tasarım ve mühendislik entegrasyonunun yüzde 90 oranında da tamamlandığı ifade ediliyor. Aynı zamanda C-SUV modeli için 32 ülkede tescili de alındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu