Güncel Haberler

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Varmı?

TeknoBH Google Haberler

Bugün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni alınan tedbirleri açıkladı. Peki yılbaşında sokağa çıkma yasağı varmı? İşte Detaylar

recep-tayyip-erdogan-sokaga-cikma-yasagi-koronavirus

2019 yılının sonlarına doğru görülmeye başlanan Koronavirüs (COVID-19) salgını yaklaşık olarak 1 milyon‘u aşkın insanın ölümüne sebep oldu. Ülkemizde de her geçen gün vaka sayıları artış göstermeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı 21:00’da sona erdi. Toplantı sonrası Erdoğan, COVID-19 salgınında yeni önlemleri ve bazı önemli açıklamalar da bulundu.

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı kesinleşti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın açıklamasına göre 31 Aralık akşam 21:00 ile 4 Ocak sabah 05:00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Okulların durumu ile ilgili paylaşılan bilgilere göre, kamuya ait okul öncesi kurumları ana sıfırları hariç faaliyetlerini sürdürecek.

Son dönemde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ülkemizde ki hasta, ağır hasta ve vefat sayılarının azaldığına değinen Erdoğan, “Her fırsatta tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına riayeti telkin ederek aşı geliştirme çalışmaları başta olmak üzere konuyla ilgili tüm gelişmeleri yakından izleyerek süreci yönetiyoruz. Aldığımız tedbirleri milletimizin hayatını, sağlığını, geleceğini düşünerek belirliyoruz.

yilbasinda-sokaga-cikma-yasagi-varmi

Aşıyı en kısa zamanda milletimizin hizmetine sunacağız. Yerli aşı üretimiyle ilgili çalışmaları yakından takip ediyoruz. İnşallah bahar aylarında kendi aşımıza kavuşarak çok daha yaygın bir şekilde gerçekleştireceğiz.” açıklamasında bulundu.

Yılbaşı için alınan bu karar ile ilgili sizler ne düşünüyorsunuz? Koronavirüs salgını için alınan tedbirler yeterlimi? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu