Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

YouTube Yakında Yeni Güncelleme Yayınlayacak

TeknoBH Google Haberler

YouTube yakında yeni güncelleme yayınlayacak. Söz konusu güncelleme Android kullanıcılarına yayınlanıyor. Peki  detayları neler?

YouTube Yakında Yeni Güncellemesini Yayınlayacak

YouTube, Android kullanıcılarını mutlu edecek yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere YouTube masaüstü versiyonunda 8K çözünürlüğüne kadar video izleyebiliyorsunuz. Fakat mobil kısmı incelediğimiz zaman ise en yüksek 2K çözünürlüğünde izlenebiliyor. Tabi bunun da en büyük sebebi 4K çözünürlüğüne sahip akıllı telefonların henüz yaygınlaşmamasından kaynaklanıyor. Son zamanlarda söz konusu akıllı telefonlar artmaya başlayınca ve bu durumu da göz önüne alınanda YouTube’dan bu konu ile ilgili bir adım geldi. Söz konusu özellik için 4K çözünürlüğüne sahip bir akıllı telefona ihtiyacınız da yok. Peki, yeni özelliğin detayları neler?

YouTube güncelleme sonrasında Android kullanıcılarına 4K seçeneği sunacak

YouTube yeni güncellemesi ile birlikte Android kullanıcılarına uygulama üzerinden HDR destekli 60 FPS videoları 4K çözünürlüğünde oynatabilecek. Söz konusu yeni özellik ilk olarak 13 Şubat 2021 tarihinden itibaren kullanıcıların kullanımına sunuldu.

youtube-yakinda-yeni-guncellemesini-yayinlayacak

Yeni güncelleme ile birlikte, akıllı telefonunuzun ekranı 4K çözünürlüğü destekliyor ise 4K videoları rahatlıkla izleyebileceksiniz. Fakat kullandığınız akıllı telefonun ekran özelliği 4K çözünürlüğü desteklemiyor ise bu özellikten gene de yararlanabileceksiniz. Açtığınız bir videonun 4K çözünürlüğü var ise kalite ayarlar kısmından 2160 seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu seçeneği seçtikten sonra her ne kadar 4K çözünürlüğünde kullanamayacak olsanız da telefonunuzun ekranı en üst kaliteyi gösterecektir.

Söz konusu özellik genellikle Netflix, YouTube gibi platformlarda ilk olarak Android kullanıcılarına sunuluyordu. Yeni gelen 4K çözünürlük seçeneği ile geçtiğimiz yıl iOS 14 ile birlikte iPhone kullanıcılarına sunulmaya başlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu