Donanım Haberleri

YouTuber olanlara müjde! Sony ZV-1 geliyor!

YouTuber'lara müjdemiz var! Artık çok daha iyi video çekebileceksiniz çünkü Sony ZV-1 geliyor!

TeknoBH Google Haberler

Sony, RX100 ailesine yeni bir model daha katıldı. YouTuber olanlara müjde! Sony ZV-1 geliyor! İşte Detaylar

sony-zv1-youtuber-kamerasi

Sony, video alanında çok iddialı olduğu uzun yıllardır biliniyor. Video kategorisinde ki ürünlerini geliştirmeye devam eden , uzun yıllardır satışını yaptığı RX100 serisinin daha üst segmenti olan ZV-1 modelini ve özelliklerini açıkladı.

YouTuber olanlara müjde! Sony ZV-1 geliyor!

Sony, geçtiğimiz yıllarda içerik üreticiler için yeni model geliştirmeye başlamıştı. Yeni model 26 Mayıs 2020 Saat 17:00‘da tanıtılacak. Sony, tanıtım tarihini resmi Twitter hesabından paylaştı.

Ürün tanıtımı yapan Youtube kullanıcılarının favorisi olacak yeni model  Sony ZV-1, 1 inç büyüklüğünde CMOS bir sensör kullanıyor. Bu sensörün kullanıcılara sunduğu çözünürlük ise 20.1 MP + 4K 60 FPS video kayıt desteği ile birlikte ND filtreli ZEISS üretimi 27-70 mm f1.8-2.8 bir objektif bulunuyor.

Sony‘nin,RX100 serisinin bilindiği en büyük eksiklik ise bu modelde  tamamen kapatılmış. Kullanıcıların en çok şikayeti olan mikrofon bağlama yuvasına bu modelde yer verildi. Otomatik netleme özelliği bulunan kameranın çok hızlı bir şekilde netlik yapabiliyor. Avrupa fiyatı 800 Dolar olarak açıklanan kamera , Türkiye’de ise 7000-8000 TL civarı olacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu