Güncel Haberler

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

TeknoBH Google Haberler

Uzun zamandır gündemden düşmeyen yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? MEB yüz yüze eğitim başlangıç tarihini açıkladı. İşte Detaylar

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran tarafından 81 ile yazı gönderildi. Gönderilen bu yazıda özel eğitim kurumlarının kapatılma nedenine de yer verildi. 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında 20 Kasım 2020 ila 4 Ocak 2021 tarihleri arasında yüz yüze eğitimin durdurulması gerektiği söylendi.

Dünya genelinde büyük sorunlara yol açan COVID-19 salgınını da düşündüğümüz zaman verilen kararın tam yerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim başlangıç tarihi açıkladı

Her ne kadar sınıf ortamında ders verilmemesi sağlık açısından önemli olsa da hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin psikolojisi artık çok sağlıklı kalmıyor. Sürekli evde kalmak bir süre sonra can sıkmaya başlasa da salgının yayılmaması için mümkün olduğu sürece evde kalmak gerekiyor.

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazılara baktığımız da, çok fazla evde kalmaya gerek olmayacak. 15 Şubat 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitim sistemine yeniden dönüş yapılıyor. MEB yüz yüze eğitim için şimdiden birçok hazırlık yapmaya başladı.

Yüz yüze eğitimden kimler yararlanacak

  • Mesleki Eğitim Merkezleri
  • Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri
  • Hizmet içi eğitim merkezleri
  • İş makineleri sürücü eğitim kursları
  • Motorlu taşıt sürücüleri kursları

Bu kurslar eğitime ilk olarak başlayacak yerler olacak. Diğer alanlar için sonradan yüz yüze eğitimlere başlangıç yapılacak. Bakanlık, bunu her kurum için geçerli hale getirmek istiyor ama bunları da aşama aşama yapmayı tercih ediyor.

Yüz yüze eğitimin başlaması ile ilgili olarak sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu