Güncel Haberler

Zoom’dan Efsane Yılbaşı Sürprizi Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Video konferans uygulaması Zoom’dan efsane yılbaşı sürprizi geliyor. Konferans uygulaması sınırsız toplantı için harekete geçti.

zoom-efsane-yilbasi-surprizi-geliyor

İnsanlar yılbaşını pandemi yüzünden sevdiklerinden uzakta geçirmek zorunda kalmayacak. Zoom, tüm ücretsiz hesaplarda geçerli olan 40 dakika sınırını bu özel gün için kaldıracağını duyurdu.

Zoom karantina döneminin en çok kazanan platformlarından biri oldu. Dünyanın her yerinde milyonlarca yeni bilgisayara giren bu video konferans uygulaması yılbaşı için de bir güzellik yapacak. Normal şartlarda Zoom’da konuşmaların bir süresi bulunuyor ve bu süre dolduğunda görüşme sona eriyor. Görüşmelere devam etmek için kullanıcılar tekrar bir görüşme açmak zorunda kalıyorlar. Zoom ise yılbaşında salgın sebebiyle birbiri ile görüşmek isteyenler için bu özelliği ücretsiz olarak sunacak.

Zoom yılbaşı için 40 dakika sınırını kaldırıyor

Zoom kullanıcı odaklı bu yeni hamlesi yılbaşında evlerinde geçirecek kişileri hedefe alıyor. Bildiğiniz üzere bu yılın başından bu yana ev karantinası kararlarıyla beraber insanlar evden çalışmaya ve öğrenciler de derslere girmeye başlamıştı. Bu süreçte en çok tercih edilen video konferans uygulamalarından biri de hiç şüphesiz ki Zoom’du.

zoom-efsane-yilbasi-surprizi-geliyor-1

Ücretsiz versiyonun etki alanını genişletmesiyle birlikte milyonlarca kullanıcıyı bir araya getiren Zoom’un ücretsiz hesaplar için sunduğu bir sınır bulunuyordu. 40 dakika olarak sunduğu bu konuşma süresini kaldırdığını duyuran Zoom, Aralık ayına özel günler için dünya çapında tüm toplantılarda ücretsiz Zoom hesaplarında ki 40 dakika sınırını kaldırıyor.

Kullanıcıların sınırsız toplantı süresinden yararlanacağı tarih ve saat aralıkları da bu kapsamda paylaşıldı. İşte o saat ve tarihler;

  • 17 Aralık Perşembe 18:00’den, 19 Aralık Cumartesi 14:00’e kadar
  • 23 Aralık Çarşamba 18:00’den, 26 Aralık Cumartesi 14:00’e kadar
  • 30 Aralık Çarşamba 18:00’den, 2 Ocak Cumartesi 14:00’e kadar

Belirlenen bu tarih ve saatler içerisinde Zoom‘u sınırsız bir şekilde kullanabileceksiniz. Bu kampanyadan yararlanabilmek için ekstra olarak bir şey yapmanıza gerek yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu