Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Instagram Dondurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

TeknoBH Google Haberler

Instagram dondurma işlemi sosyal medyaya ara vermek isteyen kullanıcıların en çok merak ettiği konu diyebiliriz. Peki, Instagram hesap dondurma işlemleri nasıl yapılır?

Instagram Hesap Silme ve Dondurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kısa bir süre önce sizlere Instagram hesap silme işlemlerini nasıl yapacağınızı paylaşmıştık. Bu yazımızda ise sizlere geri dönüşü olan Instagram dondurma işlemini anlatacağız. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan işlemlerinin nasıl yapılacağını aktaralım.

Instagram dondurma işleminin detayları neler?

Sosyal medya platformu öyle bir yere geldi ki artık hayatımızın bir parçası oldu. Ancak sosyal medyayı artık samimi bulmayan ve hesaplarının silinmesini gerektiğini düşünen belirli bir kitle de var. Eğer ki sosyal medyadan tamamen ayrılmak istemiyorsanız ve geçici bir süreliğine kafanızı dinlemek istiyorsanız, bu rehberimiz tam sizin için diyebiliriz.

Instagram hesap dondurma işlemleri nasıl yapılır?

Instagram hesap dondurma işlemlerine geçmeden önce konuyla alakalı kısa bir bilgi verelim. Hesabınızı dondurduğunuz zaman fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz gibi profilinizde gizleniyor ama silinmiyor. Hesabınıza tekrardan aktif olan şifreniz ile giriş yaptıktan sonra hesabınız tekrardan aktif oluyor ve kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Öncelikle burada ki bağlantıya tıklayarak hesap dondurma işleminizin 3. aşamasına direkt olarak geçiş yapabilirsiniz.

Instagram Dondurma İşlemleri Nasıl Yapılır? 2021

Hesabınızı geçici olarak kapatmak için “Hesabını neden kapatıyorsun?” kısmında size uygun olan seçeneklerden bir tanesini seçin. Bizler bu aşamayı “Ara vermek istiyorum” seçeneği ile devam edeceğiz. Daha sonrasında bir alt seçenekte olan “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” seçeneğinin karşısında ki kutucuğa şifrenizi yazmanız ve “Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğini tıklamanız gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra profiliniz artık Instagram’da görünmüyor ve siz tekrar giriş yapana kadar da kimse görmeyecek.

Instagram hesabınızı tekrar aktif duruma getirdiğiniz zaman fotoğraflarınız hemen gelmeyebilir veya eksik bir şekilde gelebilir. Ancak telaşlanmanıza gerek yok, fotoğraflarınız kısa bir süre içerisinde eksiksiz bir şekilde gelecektir. Ayrıca bu işlemleri yalnızca 7 gün içerisinde bir kez gerçekleştirebileceğinizi belirtmek isteriz. Aynı zamanda dondurmuş olduğunuz hesabınızı tekrar açmanız için de 3 saat beklemeniz gerekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu