Güncel Haberler

Instagram Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

TeknoBH Google Haberler

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram nedir, Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma yöntemleri nelerdir? Instagram hesap çalma işlemleri nasıl yapılır? Tüm detaylar yazımızda

Instagram Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram kullanıcıları günlük yaşantılarının büyük bir kısmını bu tarz uygulamalarda geçiriyor. Öyle ki insanlar artık Facebook, Instagram veya TikTok gibi uygulamalar üzerinden geçimlerini sağlıyorlar. Ancak bu uygulamalar her ne kadar güvenli olarak görünüyor olsa da çok fazla tehlikelere sahip diyebiliriz. Peki, bu kadar popüler olan Instagram nedir?

Instagram nedir?

Instagram, Ekim 2010 tarihinde kurulan ücretsiz bir sosyal medya uygulamasıdır. Aslında uygulama piyasaya ilk çıkış yaptığında sadece iOS işlemcili cihazlarda kullanılıyordu. 2012 tarihinde uygulama Android cihazlar için kullanılabilir bir hale geldi. Böylece iOS yada Android cihaza sahip olan kullanıcılar, ücretsiz bir şekilde Instagram uygulamasını telefonuna kurabiliyor ve fotoğraf, video gibi gönderiler paylaşabiliyor.

Instagram ile çeşitli filtreler kullanarak fotoğrafların daha iyi gözükmesi sağlanabiliyor ve böylece yaratıcı işler ortaya koyulabiliyor. Daha çok görsellikle ön planda olan bu platform sayesinde kişisel hesapların oluşturulması dışında işletme hesapları da oluşturulabiliyor. İşletme hesapları sayesinde birçok yeni iş imkanları yakalanabiliyor ve para kazanmak mümkün olabiliyor.

Instagram Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Teknoloji haberlerinde devamlı gördüğümüz Instagram hesap çalma haberlerini hatırlarsınız. Instagram hesaplarınızın çalınması için şifre kırma programları devamlı olarak güncelleniyor ve kullanılıyor. Hatta öyle ki bazı siber güvenlik firmaları canlı yayında her zaman Instagram hesap çalma işlemleri ile ilgili kullanıcılara dikkat etmeleri gereken konuları paylaşıyorlar. Tabi her kullanıcının olduğu gibi sizlerde Instagram hesaplarınızın şifreleri nasıl kırılıyor merak ediyorsunuz. Bu durumda bilgisayar korsanları (Hacker) kullanıcıların şifrelerini, tahminler üzerine deneyerek veya sahte arkadaşlıklar kurarak, kullanıcının hangi şifreleri kullanabileceği düşünerek tahminler üzerine şifresini kırmaya çalışıyor. Aynı zamanda hesabı çalınan kullanıcıların yaptığı en büyük hata ise bütün hesaplarında aynı şifreleri kullanmalarıdır.

İnstagram Şifre Kırma veya Instagram hesap çalma nasıl yapılır?

Instagram hesabınızı aktif olarak kullanıyor veya para kazanıyorsunuz. Bu durum sizleri her zaman bir adım hesabınızın çalınması için bir öncelik diyebiliriz. Popüler Instagram hesabı veya diğer uygulamalar da bulunan hesaplarınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız, bir kaç yöntem ile tekrardan hesabınızı alabilirsiniz. Birazdan sizlere bahsedeceğimiz yöntemler sayesinde hesabı çalınan kullanıcıların tekrardan hesaplarını nasıl geri alabilir. Aynı zamanda hesapları çalınan kullanıcıların internette en çok aradığı konu ise, Instagram şifre bulma, instagram hesap çalma, Instagram şifre kırma yöntemleri veya şifre kırma nasıl yapılır gibi konular oluyor. Bu yöntemlerin hepsini birazdan sizlere anlatıyor olacağız.

Instagram şifre bulma yöntemleri nedir?

 • Sosyal medya platformlarında bu tarz hizmetler veren beyaz hackerlar mevcut. Bunlar ile iletişime geçip hesabınızı geri almak için yardım isteyebilirsiniz.
 • Sosyal medya hizmetleri veren kurumsal güvenlik şirketleri ile iletişime geçip, destek alabilirsiniz.
 • Her zaman bu yöntem olmayabilir ancak sosyal medya hesabınızı kurduğunuz telefon numarası, e-mail veya güvenlik sözcüğü ile tekrardan alabilirsiniz.

Instagram şifre kırma programı kullanabilirsiniz

Hesabı çalınan kullanıcıların ilk deneyeceği yöntem, şifre kırma programlarını araştırıp bu programları kullanmak olacaktır. Ancak en baştan sizlere özellikle belirtmek isteriz ki, bu programları kullanırken çok ama çok dikkat etmelisiniz. Çünkü kötü niyetli bilgisayar korsanları bir başka hesaplarınızı da ele geçirmek için uygulamanın içerisine kötü niyetli kod yerleştirmiş olabilirler. Bu sebeple Linux tarzı sanal işletim sistemi bilgisayarlar kurup bu şekilde denemenizi en azından tavsiye edebiliriz.

 • Google’da şifre kırma nasıl yapılır veya şifre kırma yöntemleri diye aratırsanız, sonuç veren programları kullanarak hesaplarınızı geri alabilirsiniz.
 • Bazı programlar tamamen şifre tahmini üzerinde çalışır ve hesabınızı geri almanıza yardımcı olur.
 • Linux üzerinde binlerce farklı şifre kombinasyonları deneyerek, doğru şifreyi bulabilir ve hesabınızı geri alabilirsiniz.
 • Bu tarz uygulamalar da en çok Instagram hesaplarının şifreleri deneniyor.

Tabi bu yöntemleri kullanabilmeniz için, hızlı bir bilgisayara ve internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Çünkü bunları deneyebilmeniz için sanal bilgisayarlara ihtiyacınız olabilir.

Instagram Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Hesabı çalınan kullanıcılar bu yöntemlerin hepsini denedi ve sonuç alamadınız. Yapmanız gereken bir sonra ki adım ise Instagram ile iletişime geçmek.

Instagram ile iletişime geçin

Instagram hesaplarınızı ele geçirmek isteyenlerin en çok denediği yöntem aslında budur. Ayrıca hesabı çalınan kişilerin de hesaplarını geri almak için en çok denediği yöntem de budur. Instagram ile iletişime geçerseniz şifrenizi yenilemek için çeşitli yönlendirmeler yapacaktır.

 1. Instagram’ın anasayfası’nda yer alan şifremi unuttum kısmına tıklayın.
 2. Hesap kurulumu yaptığınız zaman ki e-posta adresiniz veya cep telefonunuzu soracaktır.
 3. İstenilen bilgileri girdikten sonra kurtarmak e-maili veya kurtarma mesajı gelecektir.
 4. Instagram hesabınızı ele geçiren kişi cep telefon numaranızı veya e-mail adresinizi değiştirmediyse, bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Ancak hesabınızı ele geçiren kişi bu bilgileri değiştirmişse yapmanız gereken bir diğer ve son yöntem ise, Instagram’a mesaj göndermeniz ve istenilen bilgileri (nüfus cüzdanı, eski kullanılan şifre) göndermeniz olacaktır. Instagram en kısa zamanda sizlerle iletişime geçiyor ve vermiş olduğunuz bilgiler doğru ise hesabınızı sizlere iade ediyor.

Sizlere aktarmış olduğumuz İnstagram şifre kırma yöntemleri aslında en çok kullanılan yöntemlerdir. Hesabı çalınan kullanıcıların bazıları bu yöntemleri aktif olarak kullanmaya çalışıyor olsa da bazı kullanıcılar daha az tercih ediyor. Bahsetmiş olduğumuz bu yöntemlerin hangisini tercih ederseniz edin, hesabınızı geri alma ihtimaliniz yüksektir.

Ayrıca son olarak, önemli bir noktayı sizlere söylemek istiyoruz ki, sizlerle paylaştığımız instagram şifre kırma ve instagram hesap çalma yöntemlerini illegal amaçlar için kullanmayın. Paylaştığımız bu yöntemleri denedikten sonra sonucunuzun başarılı olup olmadığını yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu