Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Instagram Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

TeknoBH Google Haberler

Instagram hesap silme yada instagram hesap kapatma işlemlerinin nasıl yapılacağını, bu yazımızda adım adım anlattık. Dilerseniz yazımıza bir göz atalım.

Instagram Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformunda geniş kitleye sahip olan Instagram‘da birçok kullanıcının yaşadığı en büyük sorunlardan biri de Instagram hesap silme, dondurma veya hesap kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığı diyebiliriz. Bizde sizler için bu konuda yapılması gereken adımları tek tek sizlere anlatacağız.

Instagram hesap silme veya Instagram hesap kapatma işlemleri nasıl yapılır?

Güncel olarak kullandığınız Instagram hesabınızı bir süre sonra kapatmak istiyorsunuz. Fakat bu işlemleri nasıl yapacağını bilmiyorsunuz. Hesabınızı silmek veya dondurmak için bizim sizlere gösterdiğimiz adımları tek tek yaptığınız taktirde kullanmış olduğunuz hesabınız silinir veya dondurulur. Hadi hemen başlayalım.

Öncelikle Instagram hesap silme linkine tıklayın ve açılacak olan bağlantı içerisinde eğer ki oturumunuz açık değilse, öncelikle oturum açın.

Instagram Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sizlere paylaştığımız bağlantıya tıkladınız ve açılan pencerede hesabınızın hemen yanında ki kutucuk içerisine hesabınızı neden silmek istediğinizi açıklamanız gerekiyor. Bizler bu seçenek içerisinde “çok zamanımı alıyor” seçeneğini seçip ilerliyoruz.

Instagram Hesap Silme ve Dondurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Daha sonrasında “şifreni tekrar gir” kutucuğuna aktif olarak kullandığınız şifrenizi girmeniz gerekiyor. Şifrenizi girdikten sonra yukarıda gördüğünüz gibi ” teknobhcom’i sil ” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Ancak burada önemli bir noktayı sizlerle paylaşalım. Bu aşamaları yaptıktan sonra hesabınız kalıcı olarak silinecek ve kullanmış olduğunuz kullanıcı adını bir daha kullanmanız mümkün olmayacak.

Aktarmış olduğumuz tüm bu aşamaları yaptıktan sonra Instagram hesabınız silinmiş olacak. Sizlerle bu yazımızda “Instagram hesap silme işlemleri nasıl yapılır?” sorusunu yanıtlamış olduk. Sosyal medya uygulaması olan Instagram, kullanıcı politikalarında herhangi bir değişiklik yapmaz ise bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacak. Tabi bu işlemleri gerçekleştirmeden önce hesabınızda paylaşmış olduğunuz resimleri yedeklemenizi öneririz.

Peki, Instagram hesabınızı silmek istemiyorsunuz ama bir süre kullanmakta istemiyorsunuz ne yapmanız gerekiyor? Merak etmeyin sizler için Instagram hesap dondurma işlemlerinin nasıl yapılacağına dair yeni bir yazı paylaştık. Göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu