Sinema ve Dizi Haberleri

Netflix’te izlenmesi gereken en iyi bilim kurgu dizileri

En geniş kitleye sahip olan çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix'te izlenmesi gereken en iyi bilim kurgu dizileri

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde çevrimiçi dizi ve film izleme platformu olan ve geniş kitleye sahip olan Netflix’te bir solukta izleyeceğiniz ve izlenmesi gereken en iyi bilim kurgu dizileri sizler için sıraladık.

Popüler çevrimiçi platform olan dizi,film ve belgesel gibi içerikleri izleme platformu olan Netflix‘te uzun zamandır en çok izlenen ve beğenilen Bilim Kurgu dizilerini ve filmlerini sizler için sıraladık.

 1. BioHacker
 2. Salvation
 3. The OA
 4. Black Mirror
 5. Fringe ( Netflix’te yok, Editör önerisi )
 6. Away
 7. The I-LAND
 8. Timeless
 9. Snowpiercer
 10. %3
 11. Colony

Netflix’te izlenmesi gereken en iyi bilim kurgu dizileri

1.BioHacker

netflix-biohackers

Biohacker’da Tıp eğitimine başlayan Mia, diğer öğrencilerden pek de farklı olmayan birisidir. Ama Profesör Lorenz‘in güvenini kazandığında onun insanlığın kaderini değiştirebilecek bir sırrı sakladığını fark eder. Mia, geçmiş aile trajedisinden bir parmağı olduğundan şüphelendiği profesöre yaklaşmak için bir tıp okuluna gider ve kendini biyolojik hack dünyasının içinde bulur.

Biohacker Fragman:

Ayrıca Mia erkek kardeşinin ölüm nedenini araştırmaya çalışıyor. Yanlış ellere düşen çığır açan biyolojik saldırı araştırma sonuçlarını öğrendiğinde Mia, arkadaşlarını korumaya mı yoksa kardeşinin intikamını almaya mı karar vermelidir.

Alman yapımı olan ve ilk sezonu 6 bölümden oluşan dizinin 2.sezonun onayını alıp almadığı henüz net değil.

2.Salvation

salvation-netflix-dizi

Salvation, Teknoloji fenomenlerinin arttığı ve kendini popülerleştirdiği bu dönemde dünyaya yaklaşan asteroid tehlikesi ile verilen mücadeleyi konu alıyor. Darius Tanz adında ki fenomen bilim ve teknoloji insanı, dünyada ki yaşamı kurtarmak için giriştiği bu mücadeleyi konu alıyor.

Salvation Fragman:

Darius’un üstün zekası, Liam‘ın yeni fikirleri ve bürokrası konusunda yardımcı olan Grace‘in çabalarını ile hızlı yol alan Darius, bir anda kendini politika ve bilim arasında ince çizgide dururken bulacaktır.

Bir solukta izleyeceğiniz bu dizinin 1. ve 2. sezonu bulunmaktadır. Bahsi geçen dizi 3.sezon onayını maalesef alamadı.

3.The OA

netflix-the-oa-dizi

The OA, yaklaşık 7 yıl önce ortalardan kaybolan ve 7 yıldır nerede olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan Prairine Johnson adında ki genç kız, bir köprüden atlayarak intihar etmeye kalkmış fakat bu intiharda başarılı olamamıştır. Şans eseri kurtulduğu bu olaydan sonra kaldırılan hastane de doktorlar tarafından tedavi altına alınıyor.

The OA Fragman:

Hastanede yıllardır görüşmediği ailesiyle karşılaşır. Ailesi genç kız’da ki birçok değişiklik karşısında gördüklerine inanamazlar çünkü ortadan kaybolmadan önce gözleri kör olan genç kız, şuan da görebiliyor ve adının da OA olduğunu iddia etmektedir.

The OA dizisinin 1. ve 2. sezonu Netflix platformundan erişebilirsiniz.

4.Black Mirror

black-mirror-netflix-teknobh

Black Mirror, dizisinin her bölümünde farklı bir konuyu ele aldığını öncelikle sizlerle paylaşalım. Dizi her bölümde farklılık gösterse de tüm bölümlerinin ortak noktası, gelecekte ki teknolojik cihazların boyut atladığı bir dönemde geçmesidir.

Black Mirror Fragman:

Dizi her bölümde farklı bir konuyu ele aldığı için sizlere net bir konu anlatamıyoruz ancak dizinin her bölümlerinde ki ortak konusu biraz önce dediğimiz gibi teknolojik cihazların boyut atlaması ve ahlaki değerleri konu almasıdır.

Bahsi geçen dizinin Netflix platformunda 5 sezonu bulunmaktadır.

5.Fringe ( Editör Önerisi )

fringe-dizi-sinema-teknobh

Fringe‘da, FBI dünya çapında açıklanamayan olayları aydınlatmak için Boston‘da, Massachuset merkezli Fringe adında bir ekip kurmuştur. Esrarengiz olaylara örnek vermek gerekirse, yeni doğan bir bebeğin inanılmaz derece de hızlı büyümesi ve yaşlanarak ölmesi. FBI’da özel ajan olarak görev yapan Olivia Dunham, metafizik üzerine araştırmalarda bulunan bilim adamı Walter Bishop ve bilim adamının oğlu Peter Bishop‘un esrarengiz olayları araştırması araştırmasını konu alan bir dizi.

6.Away

netflix-away-dizi-teknobh

Away, Mars’a yapılacak olan zorlu bir yolculuk sırasında yaşananları konu alıyor. Amerikalı astronot Emma Green, hayati bir görev ile karşı karşıyadır.

Away Fragman:

Genç astronot, Kızıl Gezegen‘e yapılacak görevde uluslararası ekibin başında yer alıyor. Emma, çıkacağı zorlu ve tehlikeli görev için ergenlik çağında ki kızını ve kocasını arkasında bırakmak zorunda kalır.

Bahsi geçen dizinin ilk sezonunu Netflix’ten izleyebilirsiniz.

7. The I-LAND

netflix-the-ıland-dizi-

The I-Land, nasıl geldiklerini bilmedikleri ıssız adadan kurtulmanın yolunu arayan bir grup genç insanın hikayesini konu alıyor. Bir grup insan gözlerini açtıklarında kendilerini ıssız bir adada bulurlar. Hafızalarının silindiği için adaya nasıl geldiklerini hatırlamayan grup, en kısa zamanda adadan kurtulmanın yollarını ararlar.

The I-Land Fragman:

Adanın psikolojik ve fiziksel zorlukları ile karşılaşan insanlar, hayatta kalmayı başarmak için savaşmak zorunda kalırlar.

Bahsi geçen dizinin ilk sezonu 7 bölümden oluşmaktadır.

8.Timeless

timeless-netflix-dizi-teknobh

Timeless‘de bir zaman makinesi yapılmış ve dizide ki üç ana karakter bu makineyi denemek için yolculuğa çıkmaktadır. Ancak makinenin çalınmasıyla beraber sorunlarda ortaya çıkmaya başlar.

Timeless Fragman:

Çalınan zaman makinesini yakalamak için bir macera başlar.

9. Snowpiercer

snowpiercer-dizisi-yayinlandi-slider

Netflix‘in uzun süredir üzerinde çalıştığı bilim kurgu dizisi Snowpiercer, isimli dizi 25 Mayıs‘ta yayınlandı.Snowpiercer, bilim kurgu türü dizi ve filmlerinde sıkça tercih edilen buzul çağını anlatıyor.

Snowpiercer Fragman:

Dünyanın dört bir yanını kaplayan buzullar, Snowpiercer’de karşımıza çıkıyor ve hayatta kalan son insanların hayatlarına eşlik ediyoruz. Bu insanlar,dünyanın çevresini dolaşan 1.001 vagonlu bir trenin içerisinde yaşamak zorundalar.

10. %3

netflix-%3-dizi

İkiye bölünmüş dünyada bir taraf modern, zengin bir yaşam sürdürürken diğer taraf ise ekonomik açıdan oldukça kötü bir durumdadır. Zorlu hayat şartları altında yaşayan insanlara dünyanın daha iyi olan tarafına geçmek için bir şans verilir.

%3 Fragman:

Fakat bu şansı elde etmek de hiç de kolay değildir. Çünkü aday olan insanlardan sadece %3‘ü bu şansı yakalayabilecekler.

Bahsi geçen dizinin toplamda Netflix’te 4 sezonu bulunmaktadır.

11.Colony

colony-netflix-bilimkurgu

Colony, yakın gelecekte geçecek ve uzaylı saldırısına karşı ighal altında olan Los Angeles‘ı mesken tutacak dizide Holloway; şehirde büyüyen direniş hareketi sonucu işgal hükümetiyle işbirliği yapmak zorunda kalan, Will Bowman isimli eski bir FBI ajanını konu alacak.

Colony Fragman:

Bahsi geçen dizinin Netflix’te toplam 3 sezonu bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu