Mobil Haberleri

Redmi Note 10 Modelinin Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Redmi Note 10 modelinin 4G versiyonu olacağı söylenen, M2101K6G model numarasına sahip olan yeni cihaz FCC’de ortaya çıktı. İşte Detaylar

Redmi Note 10 Modelinin Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz aylarda Redmi’ye ait olduğu iddia edilen M2101K6G model numarasına sahip olan cihaz, Rusya’dan EEC sertifikasını almıştı. O zaman hakkında henüz sınırlı bilgiye sahip olduğumuz cihazın, Redmi K40 olacağı düşünülüyordu. Ancak bu günlerde ise Çin’in Federal İletişim Komisyonu (FCC)’de ortaya çıkan cihaz K40 modeli olmayacağı kesinleşti. Aynı zamanda hakkında ilk ayrıntılar çıkan cihazın Redmi Note 10 modelinin 4G versiyonu olacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Redmi Note 10 modeli kullanıcılarına neler sunacak

Muhtemelen Redmi Note 10 modelinin ilk olarak Güney Asya ülkelerinde tanıtılması bekleniyor. Diğer ülkelerde ise satışa sunulup sunulmayacağı şuan için belli değil. Fakat büyük ihtimalle ülkemizde satışa sunulmayacaktır. FCC’de ortaya çıkan bilgilere göre yeni cihaz 4G desteğine sahip olacak.

Redmi Note 10 Modelinin Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

Kısa süre içerisinde tanıtılacağı düşünülen model, ortaya çıkan belgelere göre Android 11 ile kutudan çıkacak ve MIUI 12 arayüzüne sahip olacak. Bunların yanı sıra yeni cihaz 6 GB RAM / 64 GB, 6 GB / 128 GB ve 8 GB /128 GB ram ve depolama alanına seçenekleri ile tüketicilere sunulacak.

Cihaz hakkında çıkan bir diğer detay ise, Redmi Note 10 modelinin yalnızca 4G versiyonu olacağı görülüyor. Ancak bazı iddialara göre cihaz 4G versiyonu ve 5G versiyonu ile birlikte piyasaya sürülecek.

Cihazın teknik özellikleri hakkında bildiklerimiz ne yazık kı bu kadar. Ancak büyük ihtimal ile cihaz uygun fiyatlı olarak piyasaya sürülecektir. Türkiye’de fiyat performans cihazlara olan ilgi bir hayli yüksek olduğundan dolayı, ülkemizde satıldığı taktirde ilgi odağı haline geleceğini düşünüyoruz. Zaten Redmi Note serisi, ülkemizde bir hayli fazla talep gören markalar arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu