Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung Galaxy A72 Beş Arka Kameraya Sahip Olacak!

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan Samsung'un yeni modeli hakkında bomba bir iddia gelmişti. Samsung Galaxy A72 beş arka kameraya sahip olacak!

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz aylarda Güney Kore merkezli Samsung’un yeni modeli ile ilgili bomba bir iddia ortaya atılmıştı. İddialar doğrulandı! Samsung Galaxy A72 beş arka kameraya sahip olacak!

samsung-galaxy-a72-bes-arka-kameraya-sahip-olacak

Akıllı telefon pazarın da hakimiyetini devam ettiren isimlerinden biri de Samsung. Özellikle orta segment modelleriyle liderliğini korumaya devam eden, Samsung‘un orta segment serisinin en çok beğenilen serisi de Galaxy A serisi olduğunu hiç tereddüt etmeden söyleyebiliriz. Zira bu seri hem ülkemiz de hem de Avrupa’da fazlasıyla talep görüyor. Bahsini ettiğimiz serinin de en çok beğenilen modellerinden biri de Galaxy A71‘dir.

Akıllı telefon sektörüne son günlerde bomba gibi bir iddia gündeme geldi. Güney Kore merkezli üretici Samsung, yeni Galaxy A72 modeli üzerinde çalışmalarını yürütüyor olması.

Samsung Galaxy A72 Beş Arka Kameraya Sahip Olacak!

samsung-galaxy-a72-bes-arka-kameraya-sahip-olacak-1

Galaxy A72 ismi ile şu ana kadar herhangi bir telefon tanıtmayan Samsung, bu açıdan bir ilki gerçekleştirecek diyebiliriz. Bahsi geçen model ile beraber Samsung cephesinde beklenen başka bir ilk ise arka tarafa konumlandıracağı beşli kamera modülü. Teknoloji dünyasında bir ilk olmasa da Güney Kore merkezli Samsung için bir ilk diyebiliriz.

Samsung‘un bir ilk olarak gerçekleştireceği beşli kamera modülü hakkında şimdiden söylentileri mevcut. Ortaya çıkan iddialara göre bu kameralar 64 MP çözünürlüğünde olacak. Bu ana kameraya 12 MP’lik ultra geniş açılı kamera, 8 MP telefoto lens, 5 MP makro ve 5 MP derinlik sensörü eşlik edecek.

Samsung Galaxy A72 ne zaman çıkacak?

Samsung‘un yeni beşli kamera modülüne sahip olan Galaxy A72 modeli, 2021 yılının ilk çeyreğinde görücüye çıkması bekleniyor. Cihazın diğer donanımsal özellikleri ile ilgili şuan için henüz bir bilgi yok. Cihaz ile ilgili yeni bilgiler sızdırıldıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yeni cihaz ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Bizlerle aşağıda ki yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu