Mobil Haberleri

Android Uygulamaları Çökme Sorunu İle Gündemde!

TeknoBH Google Haberler

Android uygulamaları çökme sorunları ile gündeme gelmeye başladı. Peki, bazı telefonlarda görünmeye başlayan bu sorunun çözümü nedir? İşte Detaylar

Android Uygulamaları Çökme Sorunu İle Gündemde!

Android işletim sistemi ilk sürümlerinde uygulamalar da yaşanan çökme sorunları ile baş ağrıtıyordu. Telefonun ana uygulamaları bile çökmesi ile sonuçlanan bu sorun 3-4 yıl önce kökten çözülmüştü. Ancak Android uygulama çökme sorunu bugün tekrardan yaşanmaya başladı.

Telefondan telefona ve uygulamadan uygulamaya değişkenlik gösteren bu çökme sorunu yaklaşık olarak 2-3 gündür kullanıcıları çıldırtmış durumda. Neyse ki Google cephesinden konu ile ilgili olarak açıklama geldi ve sorunun neden kaynaklandığı da resmiyete kavuştu.

Google’ın açıklamalarına göre, uygulama çökme sorunu Android System Webview yüzünden kaynaklanıyor. Peki, söz konusu bu sorunu çözmek için ne yapmak gerekiyor? Google söz konusu sorun için yeni bir güncelleme yayınlayacak ancak güncellemenin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Güncelleştirmenin üzerinde bir çalışma olduğunu biliyoruz ancak yayınlanma tarihi şuan için bilinmiyor.

Android uygulamaları çökme sorunu nasıl çözülür?

Android uygulamaları çökme sorununun çözümü şimdilik Samsung tarafından paylaşıldı. Aşağıda ki adımları izleyerek sorununuzu yüzde 90 ihtimal ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

  1. Ayarlar
  2. Uygulamalar
  3. Sağ üst köşede ki üç nokta
  4. Sistem uygulamalarını göster
  5. Android System Webview
  6. Güncellemeleri kaldır

Google tarafından Android System Webview için herhangi bir güncelleme yayınlanmadı. Güncelleme yayınlandığında tekrardan yükleyerek hem güncel hem de Webview kullanıp bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Android System Webview nedir?

Android WebView, Google Chrome tarafından desteklenen ve Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemek için olanak sağlayan bir sistem diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu