Otomobil Haberleri

Apple Elektrikli Araba Hakkında Ki İlk Detaylar

TeknoBH Google Haberler

Apple elektrikli araba hakkında ki ilk detaylar ortaya çıktı. Apple ve Hyundai iş birliği içerisinde üretimi sağlanacak olan elektirkli otomobilin detayları haberimizde

Apple Elektrikli Araba Hakkında Ki İlk Detaylar

Akıllı telefon sektörünün en güçlü isimlerinden biri olan Apple, otomobil sektörüne de giriş yapmaya hazırlanıyor. Elektrikli otomobillere olan ilgi her geçen gün artmaya başladıkça, teknoloji devleri de bu sektöre giriş yapmaya hazırlanıyor. Söz konusu otomobil için çalışmalara başlayacak olan Apple, yeni otomobilini Hyundai iş birliği içerisinde üretecek.  Bu ortaklıkla üretilecek olan elektrikli otomobilin tahmini üretim tarihi de belli oldu. Yeni otomobil için tahmini menzil, şarj süresi ve hızlanma verileri için öngörülen bilgiler ortaya çıktı.

Apple elektrikli araba 2025 yılında yollarda olacak

Elektrikli otomobil sektörünün öncüsü olan Tesla, çoğu firmalara yön vermiş durumda. Geçtiğimiz aylarda Tesla’nın yatırımcısı olan Elon Musk, bir zamanlar Tesla’nın bir kısmını Apple’a satmaya çalıştığını açıklamıştı. Bunun sebebi ise Tesla Model S modelinin üretiminin arttırılmasında zorluk çekmesi olarak açıklamıştı.

Apple Elektrikli Araba Hakkında Ki İlk Detaylar

Hyundai Group liderliğinde, Apple ortaklığında gerçekleşecek olan elektrikli otomobil hakkında ki ilk detaylar ortaya çıktı. Raporlar, çok kaliteli bir elektrikli otomobilin geleceğini gösteriyor. Bu durumda, otomatik sürüş, yazılımı ve donanımı, kusursuz iç mekan tasarımı, son teknoloji piller, yenilikçi kullanıcı deneyimi, Apple ekosistem entegrasyonu gibi özellikler vaat ediliyor.

Apple elektrikli arabanın ilk detayları

  • En az 480 KM menzil (300 mil)
  • 18 Dakikada %80 şarj
  • 0-100 km/h hızlanma 3,5 saniye
  • 2025’te yollarda olacak

Piyasada ki elektrikli otomobiller ile kıyasladığımız zaman tatmin edici özelliklere sahip diyebiliriz. Özellikle de 18 dakika içerisinde %80 şarj, şuan ki teknolojiye göre çok zor görünüyor. Son zamanlarda üretilen ve Tesla modellerinde kullanılan CCS SuperCharger teknolojisi ile bu mümkün değil. Tesla Model S verilerine göre, CCS SuperCharger teknolojisi ile %80 şarj‘a ulaşabilmek için 40 dakika gerekiyor. Önümüzde ki 2024-2025 yıllarında yollard göreceğimiz elektirkli otomobil hakkında ki ilk detaylar bu kadar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu