Apple HaberleriMobil Haberleri

Apple, Katlanabilir iPhone İçin Patent Başvurusu Yaptı

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple, katlanabilir telefon sektörüne giriş yapıyor. Apple, katlanabilir iPhone modelleri için patent başvurusu yaptı. İşte Detaylar

Apple, Katlanabilir iPhone İçin Patent Başvurusu Yaptı

Akıllı telefon kullanımları her geçen gün gittikçe artmaya devam ediyor. Tüketicilerin, akıllı telefonlardan verim alabilmesinin en iyi yolu ise büyük ekran kullanımından geçiyor. Tabi ekran ne kadar büyüyorsa, akıllı telefonun tasarımı da bir o kadar zorlaşıyor. Bu durumda katlanabilir telefonlara olan ilgi her geçen gün çok daha fazla artıyor.  Katlanabilir telefonların yanı sıra, sürülebilir, sarılabilir, uzayabilir gibi ilginç konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyor. Katlanabilir telefon pazarına giriş yapmak isteyen Apple, geçtiğimiz günlerde patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Apple, katlanabilir iPhone modeli için hazırlanıyor

Teknoloji devi Apple, “Bükülebilir Elektronik Aygıtlar için Kamera Sistemleri” isimli bir patent başvurusunda bulundu. Patent başvurusunda sızdırılan görselleri incelediğimiz zaman, Samsung’un Galaxy Z Fold 2 modeline benzer bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Söz konusu yeni katlanabilir iPhone modeli, katlanıp geri açıldığında ise iPad boyutuna geçiyor.

Apple, Katlanabilir iPhone İçin Patent Başvurusu Yaptı

LetsGoDigital kaynağı tarafından paylaşılan render görüntüleri yeni katlanabilir iPhone modelinin tasarımları olarak bir hayli şık görüntüye sahip diyebiliriz. Apple’ın patent başvurusunda bir yeni model daha tüketici karşısına çıkıyor. Bu tasarımın ise Galaxy Z Flip modelinin tasarımına benzediğini söyleyebiliriz.

Apple’ın yeni modellerinin ne zaman hayata geçirileceği henüz belli değil. Fakat iddialara göre, 2022 yılında katlanabilir akıllı telefonlar ile tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanacak. Akıllı telefon sektöründe son zamanlarda katlanabilir ekranlı telefonlara tüketicilerin ilgisi bir hayli fazla artmaya başladı. Bu durumda Apple’dan bu konuda erken bir adımın gelebileceğini düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu