Apple Haberleri

Apple’dan Rakiplerine Karşı Yeni Hamle Yaptı!

Teknoloji devi Apple'dan rakiplerine karşı yeni bir hamle yaptı!

TeknoBH Google Haberler

ABD merkezli Teknoloji devi Apple, yeni kulaklıklarının çıkışına az bir süre kala, rakip kulaklı ve hoparlörleri online satış mağazasından kaldırdı. Bu durumda teknoloji devi Apple’dan rakiplerine karşı yeni hamle yaptı!

appledan-rakiplerine-karsi-yeni-hamle-yapti

Apple‘dan kulaklıklarının bu yıl satışa çıkacağını doğrular nitelikte olan davranış, Apple yeni ürünleri çıkmadan önce online ve perakende satış mağazalarından Logitech, Sonos ve Bose‘nin ürünlerini kaldırma kararı aldı.

Apple’dan Rakiplerine Karşı Yeni Hamle Yaptı!

Kaliforniya merkezli teknoloji lideri uzun süredir, üçüncü taraf donanımları satıyordu. Ancak geçtiğimiz ayın sonunda Apple’ın çevrimiçi mağazasından Bose’un tüm kulaklık ve hoparlörleri, Logitech’in Ultimate Ears markasının hoparlörleri ve Sonos’un en son akıllı hoparlörü mağazadan kaldırma kararı aldı.

Apple’ın bu adımları, ses stratejisini genişletmek için birden fazla ürün geliştirirken geldi. Bloomberg, Apple markalı ilk kulak üstü kulaklıkların bu yıl duyurabileceğini açıkladı.

Hatırlanacağı üzere Apple 2016 yılında bazı Sonos hoparlörlerini satmaya başlamıştı. Ocak ayında ise Apple Sonos’un kendisine rakip olmayan dijital ses asistanı One SL hoparlörünü satmaya başlamıştı. Ancak biraz önce de belirttiğimiz gibi geçtiğimiz ay çevrimiçi mağazasından bu ürünü çıkardı. Bu hareket sonrası Apple’ın yeni bir dijital ses asistanı olan HomePod akıllı hoparlörünün daha küçük bir versiyonu üzerinde ki çalışmaların sona yaklaştığı öngörülüyor.

appledan-rakiplerine-karsi-yeni-hamle-yapti-1

Apple, yeni ürünlerine yer açmak için raflarını adeta temizledi. 2014 yılında, Apple Watch’ı duyurduktan hemen sonra Fitbit’in giyilebilir cihazlarının satışını durdurdu. Kaliforniya merkezli şirket, birkaç yıl önce Bowers & Wilkins ürünlerini de çekti ve bu yılın başlarında Bang & Olufsen cihazlarını mağaza raflarından çıkardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu