Güncel Haberler

Beklenen WhatsApp Web Özelliği Sonunda Geliyor

TeknoBH Google Haberler

En popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Web sürümüne beklenen özellik sonunda geliyor. Bu gelecek olan yeni özelliğin detayları nedir?

whatsapp-icin-bomba-ozellikler-geliyor

Dünya genelinde bir hayli popüler olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bünyesine sürekli olarak eklediği yeni özelliklerle birlikte kullanıcılarına yeni işlevler sunuyor. Türkiye’de henüz bu özelliği yayınlanmamış olsa bile WhatsApp, alışveriş için bile kullanılabildiği bir noktaya gelmiş durumda.

Yaklaşık 180 ülkede kullanılan uygulama üzerinden dosya, konum, video gönderme işlemleri yapılabiliyorken ayrıca mobil uygulamasında görüntülü ve sesli konuşmalar da yapılabiliyor. Paylaşılan bilgilere göre bu durum artık sadece mobil uygulamasında değil masaüstü web sürümünde de kullanılabilecek.

WhatsApp Web uygulamasına görüntülü konuşma özelliği geliyor

beklenen-whatsapp-web-ozelligi-sonunda-geliyor

Paylaşılan bilgilere göre WhatsApp, WhatsApp Web ve masaüstü sürümlerinde kullanıcıların uzun zamandır beklediği görüntülü ve sesli konuşma özelliği üzerinde çalışıyor. Digital Information World‘de yer alan habere göre bu özellikler şu an beta sürümünde aktif ancak, şirket şu an için daha da geliştirmek için üzerinde çalışıyor.

Uzmanlara göre Facebook’un WhatsApp için geliştirdiği bu özellik, görüntülü konuşma hizmeti sunan Google Meet, Microsoft Teams ve Zoom gibi platformlara rakip gelmiş olacak. WhatsApp’ın iOS ve Android uygulamalarında görüntülü ya da sesli sohbete en fazla 8 kişi katılabiliyor. Aynı durumun WhatsApp web ve masaüstü için geçerli olup olmayacağı şuan için bilinmiyor.

Peki WhatsApp’ın yeni özelliği hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu