Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Binance TL Yatırma ve Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

TeknoBH Google Haberler

Binance TL yatırma ve çekme işlemleri nasıl yapılır? Binance yeni sisteme mi geçiş yapıyor? Kripto para borsasında son durum nedir? İşte Detaylar

Binance TL Yatırma ve Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance, çok ciddi bir hacme sahip borsası olarak bile ara ara sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Açıkçası kripto para borsası tüm ülkelere rahatsızlık veriyor olabilir. Çünkü hükümet tarafından kontrol edilememesi en büyük rahatsızlık diyebiliriz. Türkiye’de de kısa bir süre önce konu ile ilgili adımlar atıldığını biliyoruz.

Türkiye’de ilk yapılan işlem ise kripto paraların alışverişlerde kullanılmaması oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından alışverişlerde kullanılması yasaklandı. Aynı zamanda Papara üzerinden kripto para borsalarına aktarım yapılması da engellendi. Peki, Binance TL yatırma ve çekme işlemleri nasıl yapılır?

Binance TL yatırma ve çekme işlemleri nasıl yapılacak?

Yeni yayımlanan yasaklar ile kullanıcıların kafaları bir hayli karıştı. Binance platformunda varlıkları TL olarak bulunan kişiler bunları nasıl çekeceğini merak ediyor. Aynı şekilde kripto para borsasında TL göndermek isteyenler nasıl yapabileceğini merak ediyor. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için iki farklı yol olduğunu söyleyebiliriz.

Binance TR adresine banka üzerinden para gönderebilirsiniz. Böylece hiçbir sorun yaşamadan paranız Binance platformuna geçmiş olacak. Ancak burada unutmamanız gereken konu Binance TR sadece Türkiye’de kullanılabiliyor. Eğer ki global Binance borsasına para göndermek istiyorsanız aktarım işlemlerini yapabilirsiniz.

Binance TL Yatırma ve Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bu işlemlerden bir farklı yöntem ise  Türkiye’deki yerli kripto para borsalarını kullanmanız olacak. Mesela Türkiye’de BTCTurk veya PARİBU gibi platformları kullanabilirsiniz. Bu platformlara para göndermeniz oldukça kolay. Bu işlemlerden sonra borsada istediğiniz kripto paraya çevirerek Binance global hesabınıza transfer edebilirsiniz. Sizlere bahsettiğimiz bu yöntemleri kullanarak kolay bir şekilde Binance üzerinden TL aktarımını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Binance tarafından yapılan açıklamalara göre 29 Nisan 2021 saat 14:00‘dan itibaren TL aktarımı yapılmayacağını ifade etti. Yukarıda sizlere bahsetmiş olduğumuz yöntemleri kullanarak Binance borsasına para aktarabilir veya tam tersini yaparak para çekebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu