Sinema ve Dizi Haberleri

BluTV’de izlenmesi gereken dizi ve filmler

TeknoBH Google Haberler

Koronavirüs günlerinde evde kaldığımız süre zarfında,sizde bizim gibi ” bugün hangi diziye veya filme başlasam ? ” diye düşünüyorsanız hiç tereddüt etmeden bu seriye başlayabilirsiniz.

blutv-dizi-onerileri

BluTV’de izlenecek olan dizi-film serimizin sizler için kısaca konusu ve fragmanlarını sizler için paylaşacağız.

 

1.Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)

Gellert Grindelwald‘ın (Johnny Depp) hapsedildiği yerden kaçışıyla birlikte büyücü ve insanlar arasında ki dengeli dünya tehlike altına girer. Aslında Grindelwald, kendisine inananları arttırmak ve büyücülerin insanlara hükmettiği bir dünya yaratma peşindedir. Aldus Dumbledore‘un (Jude Law) isteğiyle Newt Scamender ( Eddie Redmayne ) Grindelwald’ı durdurma görevini üstlenir ama bu durum asla kolay olmayacaktır. Scamender’ın Grindelwald’ı durdurması için bütün yeteneğini ve gücünü ortaya koyması gerekecek.

2. SE7EN

Seri cinayetler işleyen bir katilin peşine düşen iki dedektifin hikayesini anlatıyor. Bu seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürmektedir. Bu 7 ölümcül günah ise hristiyanlık inançlarına göre, kibir,aç gözlülük,lüks düşkünlüğü,kıskançlık,oburluk,yıkıcılık ve tembelliktir.İki dedektif seri katili yakalamak için peşine düşer.Yönetmen koltuğunda David Fincher imzası bulunurken konusu ve oyuncuların performanslarıyla tüm dünyada gişede büyük başarı yakalamıştı.

3.Irrational Man ( Mantıksız Adam )

Woody Allen‘ın yeni filmi, küçük bir kasabanın küçük bir kampüsünde felsefe profesörlüğü yapan ve orta yaş bunalımı dahil pek çok krizi üst üste yaşayan bir adamın hayatını değiştirme çabasını perdeye taşıyor. Profesör Abe Lucas duygusal anlamda dibe vurduğu bir dönemde küçük bir kasabaya taşınır ve buradaki üniversitede ders vermeye başlar. Dersini alan gençlerden biri olan Jill Pollard sınıfın en parlak öğrencisidir ve zamanla ikisi arasındaki arkadaşlık ilerler. Jill, sevgilisi Roy ile uzun süredir mutlu bir birliktelik yaşasa da Abe’i çekici bulmaktan kendini alamaz. Abe ve Jill birlikte vakit geçirdikleri günlerden birinde bir yabancının konuşmasına kulak misafiri olurlar. Abe kadının anlattıklarından fazlasıyla etkilenir ve kendisi de dahil birçok kişinin hayatını derinden etkileyecek bir karar alır.

4.Interstellar ( Yıldızlararası )  Şiddetle tavsiye edilir.

Yıldızlararası‘nda, teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir.

5. The Pier

The Pier başrolünde yer alan Alvaro Morte ve Veronica Sanchez gibi ünlü isimlerle dikkat çekiyor. Dizinin konusu ise gizemli bir ölümle kocasını kaybeden Alexandra’nın kocasının Veronica isimli bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrenmesiyle gelişen olayları anlatmaktadır. Oldukça heyecanlı ve gizemli olan bu diziyi bir solukta izleyebilirsiniz.

6. Da Vinci’s Demons

Da Vinci Demon’s da tarihi sırlar ve anlatılmamış öyküleri görmekteyiz. Tarihin yetiştirdiği en donanımlı isimlerden biri olan Da Vinci’nin gelişimini izlediğimiz dizinin başrolünde Tom Riley rol almıştır. Dizi sayesinde Da Vinci’nin sanata bakış açısını, idealist görüşlerini ve hayalperest bir aşık olan karakterini farklı bir bakış açısıyla izliyoruz

7.Lucifer

Cehennemin lordu olan Lucifer Motningstar, cehennemden sıkılarak burayı terk etmeye karar vermiştir. Cehennem lordu Los Angeles’a yerleşerek deli dolu bir hayat sürmeye başlamıştır. Yanında getirdiği şeytanlardan biri olan Maze ile birlikte bir bar işleten Lucifer, bu konuda gittikçe yükselmektedir.

Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışan Chloe Decker ile tanışan Lucifer için olaylar daha da değişik bir hal almaya başlamıştır. Normal şartlarda cazibesinden tüm kadınların etkilendiği Lucifer ne yaparsa yapsın Chloe üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmaz. Onu daha yakından tanımak isteyen Lucifer gücünü kullanarak Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışmaya başlayan Lucifer için artık yeni bir dönem başlayacaktır.

BluTV platformunda yayınlanan ve en çok beğenilen bazı dizi ve filmleri sizler için sıraladık. Yakın zamanda BluTV’ye eklenecek olan yeni dizileri de sizler için paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu