Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Clubhouse Android Ne Zaman Çıkacak?

TeknoBH Google Haberler

Sosyal medya platformunda kısa sürede popüler olan Clubhouse uygulamasının Android sürümü için son durum nedir? Clubhouse Android ne zaman çıkacak? İşte Detaylar

Clubhouse Android App Ne Zaman Çıkacak?

Sesli sohbet tabanlı sosyal medya uygulaması Clubhouse, henüz Android işletim sistemlerinde bulunmuyor. Şu an için yalnızca iOS kullanıcılarında kullanılan uygulama bu eksikliğini kapatacağını yetkili isimler tarafından doğrulandı. Clubhouse kurucu ortaklarından Paul Davidson, Android’de var olmanın kendileri içinde önemli olduğunu ve bu konuya öncelik verdiklerini söyledi.

Clubhouse Android App ile ilgili olarak heyecan verici bir olay yaşandı. Yapım sürecinde görev alan bir geliştirici sosyal medya hesabından, uygulamanın çok yakında kullanıma sunulacağını ima eden bir paylaşım yaptı.

Clubhouse Android ne zaman çıkıyor? Uygulama hazır mı?

Yazılım geliştiricisi Mopewa Ogundipe, Clubhouse uygulamasının yapım sürecinde görev alıyor. Sosyal medyada yapmış olduğu “Nasıl başladı / Nasıl gidiyor” paylaşım ile gündeme geldi.

Paylaşılan görüntülerin birinde, Mopewa Ogundipe’nin profilinde gözüken “sent from my Pixel” ifadesi dikkatleri çekti. Bu ifade, Ogundipe’nin o ekran görüntüsünü Google Pixel model bir akıllı telefon ile çektiği görünüyor. Burda da Clubhouse uygulamasının Android versiyonunun geliştirme aşamasında sona geldiği ortaya çıkıyor.

Clubhouse Android uygulaması Mayıs’ta kullanıma sunulabilir

Uygulamanın Android versiyonunun ne zaman piyasaya sunulacağı ise bilinmiyor. Bir araştırmacı Morgan Eventts konu ile ilgili birtakım bilgiler paylaştı. Mopewa Ogundipe’nin tweetini alıntılayarak Clubhouse Android uygulamasının 6 aydır geliştirme sürecinde olduğunu ifade etti.

Clubhouse Android ne zaman çıkacak sorusuna ise, Morgan Eventts tarafından bir iddia gündeme geldi. Eğer ki söz konusu iddia doğru ise uzun zamandır merakla beklenen uygulamanın Android versiyonu Mayıs ayında kullanıcıların kullanımına sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu