Güncel Haberler

Clubhouse Kullanıcı Verileri Sızdırıldı!

TeknoBH Google Haberler

Clubhouse kullanıcı verilerinin internette yayınlandığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. İşte merak edilen tüm detaylar

Clubhouse Hacklendi Mi? Neler Oluyor?

Sosyal medya platformunda kısa sürede popüler olan Clubhouse’un kısa bir süre önce hacklendiği iddiasını sizler ile paylaşmıştık. Mashable’da yer verilen bilgilere göre, platformu kullanan 1.3 milyon kullanıcının isim, soyad, sosyal medya adresi, takipçi sayısı, davet gönderen isim ve fotoğraflar gibi kişisel bilgiler sızdırıldı.

1.3 milyon Clubhouse kullanıcı verileri sızdırıldı

Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda Facebook ve Linkedln gibi platformlar da ciddi derece de sızıntılar gerçekleşmişti. Ele alınan bu veriler para ile satışa sunulmuştu. Clubhouse’ta sızdırılan bu bilgiler de böyle bir durum söz konusu değil. Ancak ele geçirilen veriler ücretsiz olarak forumlarda dağıtılmaya başlandı.

Konu hakkında Clubhouse resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı ve yapılan saldırı da ciddi bir sızıntının olmadığı belirtildi. Clubhouse kullanıcı verilerinin sızdırılması ile ilgili olarak şu açıklamalar yapıldı;

“Elde edildiği söylenen veriler, uygulamadaki herkese açık profil bilgileridir ve uygulamaya sahip olan ya da API’mize bakan herkes de bu verileri zaten görebilir.”

Clubhouse Kullanıcı Verileri Sızdırıldı!

Aslında burada ki en önemli durum, milyonlarca kullanıcıya ait birçok bilginin topluca görülebilir olması. Yani tek tek kullanıcıları kontrol ederek herkese açık bilgileri toplamaktansa, tüm bilgilerin bir ara erişebilir olması da korkutucu. Peki, bu kadar gündemden düşmeyen platform Clubhouse nedir?

Clubhouse nedir?

Clubhouse uygulaması Alpha Exploration tarafından geliştirilen sosyal medya uygulamasıdır. Şuan için yalnızca iOS‘ta çalışan uygulama önümüzde ki aylarda da Android için kullanılabilir durumda olacak. Söz konusu platform da davetiye usulüyle üye kabulu sağlanıyor. Bu platform içerisinde sesli görüşmelerin gerçekleştiği sohbet odaları mevcut.

Clubhouse'da Nasıl Para Kazanılır? İşte Cevabı

Kısa sürede geniş kitleye sahip olan Clubhouse uygulamasına kısa süre önce Facebook tarafından 4 milyar dolar teklif sunuldu. Söz konusu ile ilgili olarak henüz açıklanan bir bilgi yok. Önümüzde ki günlerde konu ile ilgili açıklamaların yapılacağını düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu