Güncel Haberler

Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

TeknoBH Google Haberler

SpaceX, Tesla, SolarCity gibi firmaların CEO’su olan Elon Musk, dünyanın en zengin insanı oldu. İşte Detaylar

elon-musk-covid-19-testleriyle-ilgili-bomba-aciklama-yapti-2

SpaceX, Tesla, SolarCity gibi firmaların CEO’su olan Elon Musk, dünyanın bir numaralı alışveriş platformu Amazon‘un sahibi ve aynı zamanda dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos‘ı geçerek dünyanın en zengin insanı ünvanını ele geçirdi.

Elon Musk, Jeff Bezos’ı geçerek dünyanın en zengin insanı oldu

Elon Musk‘ın bu başarısı, Tesla’nın hisse fiyatında ki inanılmaz artışa dayanıyor ve şirket, geçtiğimiz yıl neredeyse 10 katına çıktıktan sonra bugün tek bir günde işlemlerde %7,94 kazandı.

Bloomberg, Elon Musk’ın şu anda 194,8 milyar dolar değerinde olduğunu veya yakın zamanda boşandığı için elbette varlığının 1 / 4’ünü kaybeden Bezos’tan 9.5 milyar dolar daha fazla olduğunu bildirdi.

Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

Tesla’nın hisse fiyatı, pandemi sırasında ki elektrikli araç satışlarındaki beklenmedik güçten kaynaklandı, şirket son 5 çeyrekte tutarlı bir kar elde ett ive 2020 için EV üretim hedeflerini gerçekleştirerek 12 aylık dönemde 508.000 Tesla üretimi gerçekleştirdi. Tesla’nın S & P500’e dahil edilmesi de fiyatlarının artmasına yardımcı oldu ve şirket büyük olasılıkla yakında çoğu Amerikalının emeklilik fonunun bir parçası olacak.

Elon Musk’ın, yükselen serveti Tesla’yı 420 dolardan özel almak için fon sağlandığını iddia ettiği için SEC’e 20 milyon dolar ödemek zorunda kaldığında 2018’de para cezasına çarptırıldı.

Kaynak
pchocasi.com.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu