Oyun Haberleri

GeForce Now Türkiye Kullanıcılarına Güzel Haber

TeknoBH Google Haberler

NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun hizmeti GeForce Now’dan Türkiye kullanıcılarına güzel haber geldi. Paylaşılan bilgilere göre GeForce Now Türkiye sunucusu açılacak. İşte Detaylar

GeForce Now Türkiye Kullanıcılarına Güzel Haber

GeForce Now Türkiye sunucusu açılıyor

Oyun severlerin uzun zamandır heyecanla beklediği konu sonunda gerçekleşti. Dünyanın en popüler bulut oyun sistemi olan NVIDIA GeForce Now, Turkcell’in oyun platformu GAMEPLUS ile işbirliği sağlayarak Türkiye sunucuları üzerinden hizmet vereceği açıklandı.

Güçlü donanıma sahip olmadan yüksek çözünürlükle, en yeni oyunları oynamayı vaat eden bulut oyun hizmeti, kullanıcıların sunucuda ki en güçlü NVIDIA ekran kartları ve işlemci gücü ile çalışan sanal bilgisayarlara GeForce Now platformu üzerinden erişim sağlayıp, burada işlenen oyunun kullanıcının cihazına yayın (stream) edilmesi yoluyla çalışıyor.

GeForce Now Türkiye Kullanıcılarına Güzel Haber

Bu açıklamalara göre, oyun severlerin yüksek donanım gerektiren oyunları oynaması için iyi ekran kartları, yüksek performanslı işlemcileri satın almasına gerek kalmıyor. Bu teknoloji sayesinde düşük donanıma sahip cihazlar, üst düzey donanımlı birer cihaza dönüşebiliyor. Bu sayede artık istenilen oyunu oynamak, için ekstra olarak yüksek özelliklere sahip cihazlar almaya gerek kalmayacak.

GeForce Now‘un Türkiye sunucularıyla hizmet vermesi ile ilgili olarak sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu