Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Google Drive İndirme Kotası Sorunu Nasıl Çözülür?

TeknoBH Google Haberler

Google Drive indirme kotası sorunu nasıl çözülür? Google Drive indirme kotası nedir? Merak edilen tüm detaylar haberimizde

Google Drive İndirme Kotası Sorunu Nasıl Çözülür?

Çoğu teknoloji servisi, çeşitli hatalarla ve sorunlarla karşımıza çıkmaktadır. Bugün ise Google Drive’ı el altına alacağız. Drive, doküman ve dosya  toplayabilmeye ve ayrıyeten paylaşabilmeye yarar. Bu servis, milyonlarca internet kullanıcısı tarafından kullanılır.

Bu servis hakkında sorun bildiren kullanıcı sayısı çok azdır fakat bazı kullanıcılar çeşitli problemlerle karşılaşabilir. Bu problemlerden bir tanesi ise Google Drive’ın kota sınırının dolması sorunudur. Google Drive İndirme Kotası Sorunu nasıl çözülür? Bu yazıda bu soruna sizleri detaylı şekilde yanıtlayacağız.

Google Drive İndirme Kotası Sorunu Nasıl Çözülür?

Google Drive İndirme Kotası Sorunu Nasıl Çözülür?

Google Drive hesabınıza giriş yapınız.

  • Sorun yaşadığınız dosyayı, dosyaları ya da herhangi bir dosyayı seçiniz. Bu adımda da sorunun devam ettiğini göreceksiniz.
  • Sağ üst kısımdan Google Drive simgesine tıklayınız. Farenizin imlecini bu simgeye getirdiğinizde “Drive’ım bölümüne ekle” yazısı gözükecektir. Seçtiğiniz dosya, Drive’ım bölümüne gönderilecektir.
  • Aynı bölümden Drive’ım yazısına gidip dosyalara tıklayınız.
  • En başta seçtiğiniz dosyayı bulup sağ tıklayınız. Önünüze çıkan pencerede “Kopya Oluştur” seçeneğine tıklayınız. Ardından sayfayı yenileyiniz.
  • Kopyalanmış dosya karşınıza çıkacaktır. Bu dosyaya sağ tıklayıp indiriniz. Uyarı ile karşılaşacaksınız fakat bunu bir sorun olarak algılamayınız ve işleminize devam ediniz.
  • İndirme işleminiz gerçekleştikten sonra kopya dosyayı bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

Google Drive kotası ile ilgili yaşadığınız sorunun çözümü bu kadar basit. Sizlerin kullandığı farklı bir çözüm yolu var ise aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu