Oyun Haberleri

GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

TeknoBH Google Haberler

Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen ve oyun sektöründe büyük bir ses getiren GTA 5 sistem gereksinimleri nelerdir? İşte Detaylar

GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Rockstar Games tarafından 2013 yılında oyunculara sunulan ve hala en popüler oyunlar arasında yer almayı başaran GTA 5 sistem gereksinimleri ile yıllarca birçok bilgisayarı zorlamayı başardı. Hatta hala bilgisayar satın almayı düşünen tüketicilerin aklında “GTA 5 kaldırır mı?” sorularını düşünüyor.

17 Eylül 2013 tarihinde piyasaya sürüldüğünde PlayStation 3 ve Xbox 360 ile sınırlıydı. Güncellenmiş grafikleri 18 Kasım 2014 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına gelirken, PC kullanıcılarına ise 14 Nisan 2015 tarihinde oyuna sahip olmuşlardı.

GTA 5 Sistem gereksinimleri

Söz konusu oyunun bir önceki serisi olan GTA 4’de bile optimizasyon sorunları yaşanmış ve oyuncuları deliye döndürmüştü. Çünkü üst seviye donanımlara sahip oldukları oyun bilgisayarlarıyla bile rahat bir şekilde oynayamıyorlardı. Yayınlanan güncellemeler ile bu durum bir nebze de toparlanmış olsa da, ilk deneyimin kötü olması oyuncularda olumsuz etkiler bırakmıştı.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bu durumda GTA 5 sistem gereksinimleri konusunda oldukça hassas davranan Rockstar Games oyuncuların en iyi bir şekilde performans alabilmesi için elinden gelen bütün çalışmaları yaptığı söyleniyor. Günümüzde piyasaya sunulan oyuncu bilgisayarları ile yüksek grafik ayarlarında oyunu oynamak artık mümkün.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri Minimum

  • İşletim Sistemi: Windows 8  / Windows 10
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 / AMD Phenom 9850
  • Ram: 4 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1 GB / AMD HD 4870 1 GB
  • HDD: 80 GB

Minimum sistem gereksinimleri ideal bir oyun deneyimi için ihtiyaç duyulan donanımları kapsıyor. Tabi bunlardan çok daha eski donanımlı bilgisayarlara sahip iseniz, iyi bir oyun deneyimi elde etmeniz pek mümkün değil.

GTA 5 sistem gereksinimleri önerilen

  • İşletim Sistemi: Windows 8 / Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5 3470 / AMD X8 FX-8350
  • Bellek: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2 GB / AMD HD 7870 2 GB
  • Depolama: 80 GB

Peki, GTA 5 sistem gereksinimlerini minimum ve önerilen olarak sizlerle paylaştık. Ancak bir diğer merak edilen konu ise GTA 5 kaç gb boyuta sahip?

GTA 5 kaç GB

Söz konusu oyun ile ilgili en çok merak edilenlerden birisi de GTA 5’in kaç GB olduğudur. Oyunun toplam kapasitesi 72 GB. Ancak önemli bir noktayı hatırlatalım sizlere ki, oyun 2013 yılında piyasaya sürüldüğü için ve daha sonra aldığı güncellemeler ile birlikte bu boyut çok daha fazla yükselmiştir.

Günümüzde ki bir GTA 5 kadar popüler olan oyun ise PUBG oyunudur. Peki, PUBG Lite sistem gereksinimleri ile GTA 5 sistem gereksinimleri arasında büyük fark var mı? Sahip olduğunuz bilgisayar ile her iki oyunu da oynayabilir misiniz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu