Honor HaberleriMobil Haberleri

Honor V40 Modeli, Google Servislerinden Yararlanacak

TeknoBH Google Haberler

ABD’nin Huawei’ye karşı yapılan yaptırımlarından sonra Honor V40 modeli, Google servislerinden yararlanan ilk model olacak. İşte Detaylar

Honor V40 Modeli, Google Servislerinden Yararlanacak

Geçtiğimiz yıl Huawei ve alt markası Honor şirketlerine, ABD tarafından Google servislerin kullanılması yasaklanmıştı. Ambargoya uğrayan şirket, kendi markalarında AppGallery kullanmaya başlamıştı. Bu durum, her ne kadar sıfırdan başlamak gibi görünüyor olsa da, Huawei gibi büyük bir şirket için zor olmadı. Hala bazı zorluklar yaşanıyor olsa da, kendi markasına ait aplikasyon mağazası ile Google servisleri olmadan da başarılı bir şekilde ilerliyor.

Honor V40 5G modeli Google Play servisi kullanacak

Honor ise, Huawei’nin alt markası olduğu dönemlerde uygulanan yaptırımlara da dahil olmuştu. Yani o dönemlerde Honor da Google Play servisini kullanamıyordu. Ancak geçtiğimiz ay Honor, el değiştirdikten sonra Google servislerini kullanıp kullanmaya merak konusuydu. Honor el değiştirdikten sonra piyasaya süreceği ilk serilerden biri olan Honor V40 modeli Google Play servislerinden yararlanacağı kesinleşti.

Honor V40 modeli, 22 Ocak 2021 tarihinde tanıtılacak. Ancak tanıtım tarihi her ne kadar yakınlaşmış olsa da cihaz hakkında birçok özellikler ortaya çıktı. Ortaya çıkan haberlere göre V40 modeli 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacak ve aynı zamanda 6,72 inçlik ekrana sahip. Kamera detaylarını incelediğimiz zaman ise ana kamera 50 MP olmak üzere toplam da 5 adet arka kamerası bulunuyor. Kısa bir süre önce ortaya çıkan detaylara göre, 66W hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj desteğinin olacağı kesinleşti. Aynı zamanda serinin iki modeli de  gücünü MediaTek’in Dimensity 1000+ yonga setinden alacak.

Honor V40 Modeli, Google Servislerinden Yararlanacak

Büyük bir heyecanla beklenen Honor V40 serisinin bütün özellikleri neredeyse ortaya çıktı. Ancak fiyatı konusunda net bir bilgi yok. Ancak akıllı telefon piyasasını incelediğimiz zaman Honor’un uygun fiyatlı modeller sattığını biliyoruz. Bu sebeple Honor’un yeni serisinin uygun fiyatlı amiral gemisi olacağını düşünüyoruz. Yarın (22 Ocak) tanıtılacak olan serinin fiyatı da ortaya çıkacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu