Donanım Haberleri

Huawei masaüstü bilgisayar üretimi yapacak

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devlerinden biri olan Huawei masaüstü bilgisayar üretimi yapacak. İşte markanın üretimini yapacak bilgisayarlarının özellikleri

huawei-masaustu-bilgisayar-uretimi-yapacak

Cep telefonu, akıllı saat ve kulaklık sektöründe adından sıkça söz ettirmeye devam ettiren Huawei, şimdi de masaüstü bilgisayar sektöründe adını duyurmaya hazırlanıyor. Şirketin devlet ve şirketler için geliştirdiği ve şimdilik kullanıcıya satılması düşünülmeyen masaüstü bilgisayarlar Çin merkezli sosyal medya sitesi olan Weibo‘da ortaya çıktı.

Huawei masaüstü bilgisayar üretimi yapacak

24 çekirdekli Kunpeng platformunda kullanılması düşünülen masaüstü bilgisayarların daha çok kurumsal ortamda kullanılacağı düşünülüyor. Çin’de kullanılan UOS işletim sistemi ile çalışacak olan bilgisayarlarda 8 GB RAM ve 512 GB SSD depolama alanı ile kullanılacak. Huawei marka masaüstü bilgisayarda AMD Radeon 520 grafik kartı kullanılması tercih edildi. İnce ve önemli bir nokta bulunduğunu söyleyelim , Huawei‘in masaüstü bilgisayarı sadece AMD Radeon 520 grafik kartı ve kullanılan işlemcilerin değiştirilmesi veya sökülmesi mümkün olmayacak.

huawei-masaustu-bilgisayar-uretimi-yapacak-1

Huawei‘in yeni masaüstü bilgisayarın ön yüzünde 3 adet USB Tip A, 1 adet USB Tip C bağlantısı, bir kulaklık girişi, arka yüzünde ise 4 adet USB Tip A, ethernet girişi ve VGA bağlantısına yer verilecek. Paylaşılan bilgilere göre bilgisayarın fiyatı 7500 Yuan olacak. Bu fiyat TL olarak yaklaşık 7500-7700 TL gibi bir fiyata geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu