Güncel Haberler

Instagram, mesajlarına yeni özellik geliyor

Sosyal medya platformun lideri olan Instagram, mesajlarına yeni bir özellik getiriyor.

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan ve sosyal medya platformun lideri olan Instagram, mesajlarına yeni özellik geliyor. İşte Detaylar

instagram-reklam-ozellikleri

Uygulamalar arasında entegrasyonun ardından Instagram ve Messenger, yeni bir form kazanıyor. Facebook, Messenger uygulamasına ek olarak Instagram üzerinden mesajları yönetmeye izin verecek bir güncelleme yayımlayacak. Instagram mesajlar için yeni özellik duyurusu yayımladı. Facebook’ta işletmelerin daha çok tercih ettiği Messenger API‘sini Instagram’a entegre etmeye hazırlanıyor.

Instagram, mesajlarına yeni özellik geliyor

Instagram üzerinde işletme hesapları için yeni gelişmeler sunmaya hazırlanan Facebook, şimdi de mesajlara odaklanıyor. Instagram’da yer alan işletme hesapları bu yeni özelliğe kadar müşterilerinden gelen sorulara yalnızca Instagram üzerinden cevap verebiliyordu.

Şimdi de işletmelerin artık Instagram mesajlarını ve Facebook sohbetlerini yönetmek için zaten şirket içinde kullandıkları uygulamalara ve iş akışlarına entegre edebilecekleri söyleniyor.

instagram-mesajlarina-yeni-ozellik-geliyor

Özellikle, fotoğraflar, URL bağlantıları ve daha fazlasını kullanabilecek bu yeni uygulama, Instagram’da işletmelerin gücü kullanarak sık sorulan sorulara anında yanıt vermesine olarak ve aynı zamanda müşterilere gerekirse canlı desteğe bağlanmayı teklif edecek yeni özellikler de sunuyor. Bu özellik üzerine yapılan bir testte, işletmeler müşterilerin sorularına yüzde 55 oranında daha fazla yanıt vermeyi sağlıyor.

Instagram için Messenger API desteği olarak adlandırılan bu adım şuan için beta aşamasında ancak Instagram’Da kaliteli, kişiselleştirilmiş mesajlaşma deneyimleri sunarken iş verimliliğini de arttırmaya odaklanmayı hedefliyor.

Instagram’a entegre edileceği duyurulan Messenger API, şuan için belli başlı işletme hesaplarında test ediliyor. Bu işletmeler arasında Adidas, H&M, Sephore, Amaro gibi popüler markalar yer alıyor. Beta testlerinin ne zaman biteceği ve ne zaman aktif olarak kullanıcılara sunulacak henüz bilinmiyor.

Kaynak
shiftdelete.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu